#

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman kitap indir

 • Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman ücretsiz kitap indir


 • Can Yayınları

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grosman Grosman’ın eseri, toprak altında yatanların sesi, baskı rejimlerinin yaşama ve özgürlüğe asla galip gelemeyeceğinin ölümsüz bir belgesi olmaya devam ediyor. Sovyet Rusya’nın büyük yazarlarından ve tarihin en önemli savaş muhabirlerinden Vasili Grosman (1905-1964), başyapıtı Yaşam ve Yazgı’yı 1950’lerde kaleme aldı. Ustası Tolstoy’un dev eseri Savaş ve Barış gibi, büyük bir muharebenin, İkinci Dünya Savaşı’ndaki Stalingrad Savunması’nın etrafında şekilenen bir dönem romanı olan Yaşam ve Yazgı, her şeye rağmen direnen insanların kaderini anlatmakla kalmıyor, Dictator Rusyası’nda yaşananları gerçekçi bir dile gözler önüne seriyordu. Dictator’chic ölümünden sonra yaşanan yumuşama döneminde kitabın yayımlanabileceğini düşünen Grosman, yanılıyordu. Yetkililer yazarı değil ama kitabı mahkûm eti. KGB müsvedelerine, hata daktilo şeritlerine bile el koydu. Politbüro’dan Mihail Suslov’un deyişiyle, “Kitabın yayımlanabilmesi için en az 30 yıl geçmesi gerekiyordu. ” Grosman, umutsuzluk ve hayal kırıklığı içinde, 1964’intense öldü. Ancak Yaşam ve Yazgı’nın yazgısı, yazarından farklı oldu. Kitabın iki kopyası daha vardı ve gizlice ülke dışına çıkarıldı, 80’lerden sonra Batı’da basıldığında, özelikle Fransa, İngiltere ve ABD’de büyük yankı uyandırarak zamanla bir milyonun üzerinde okura ulaştı. Eleştirmenlerin “STATION. yüzyılı Savaş ve Barış’ı” olarak tanımladığı Yaşam ve Yazgı, nihayet Türkçede. Okuma kolaylığı açısından üç cilde bölünmüş, özel kutusu içinde ve birinci baskıya özel fiyatla.

indir kitap

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: CAN YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 50,00 TL

Kitap eleştirileri

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman

aliallaw

Sevdim !!! Bu kitap sadece eğlenceli sevimli bir okuma oldu! Eski Batı'nın Gururu ve Önyargısı gibiydi! Bir kovboy düşünün Bay Darcy! Ben beklemiyordum ama iyiydi bir Hıristiyan okuma oldu! Dediğim gibi başka bir şey daha kabartmak ve köpük oldu! :)

2020-01-05 19:48

echostone

2011- Bir dizi birbirine bağlı an olarak daha çok yazılan, bunun yakın zamanda mezun olanlar için iyi bir okuma olduğunu düşündüm. Benim tek yakınlığım, üç ana karakteri gerçekten "tanımak" zorunda olduğumu hissetmediğim. Ayrıca çok fazla küçük karakter vardı ve sık sık kafam karıştı.

2019-12-08 13:34

mcblackag

Göçmen yazar, hafıza, yoksulluk, felaketin (Katrina, Haiti) rolünü en ünlü Haiti-Amerikan yazarlarından birinden alıyor. Burada mull için çok.

2019-12-05 11:09

handy3ddie

Her zaman olduğu gibi, bu dizideki kitapları nasıl derecelendirdiğim konusunda kendimi suçlu hissediyorum, ama çok komikler. Tebrik kartı sanatçısı Wollie Shelley, Doğu Avrupalıların şüpheli bir grubu tarafından yönetilen bir medya eğitim şirketinde "sosyal koç" olarak çalışmaktan memnun değil, ancak FBI reddedemeyeceği bir teklifte bulunuyor. Bu yüzden Amerikalı ünlülerin geleneklerini dışa aktarırken gizli ünlülere öğretmenlik yapmayı kabul etti. Ancak, şirketin mülkünde bir ceset bulunduğunda, onu tamamen derinlemesine çeken bir komploya yakalandı. Her ne kadar toplumsal olarak değer kaybetmese de, bu dizideki diğer kitaplar kadar komik ve maniktir.

2019-12-04 07:30

christinel108a

Bu kitaptan gerçekten çok zevk aldım. Sanırım yazarın ilk kitabıydı ve şaşırdım! Diğer çalışmalarını sabırsızlıkla bekliyorum.

2019-12-04 00:04

helenaoliv

Neşeli. Arsa, kıvrımlı, saçma ve çirkindir. Onu sevdim. En iyi alıntı: Beynim edebi emeklerimden bıktığında, arada sırada peynir sosu yaparım.

2019-12-03 16:28

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman okumak itibaren EasyFiles

3.9 mb. indir kitap

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir itibaren OpenShare

4.9 mb. indir ücretsiz

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir itibaren WeUpload

5.8 mb. okumak kitap

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir itibaren LiquidFile

3.1 mb. indir

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman okumak içinde djvu

3.8 mb. indir DjVu

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir içinde pdf

3.7 mb. indir pdf

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir içinde odf

3.3 mb. indir ODF

Yaşam Ve Yazgı (3 Kitap Takım) - Vasili Grossman indir içinde epub

4.6 mb. indir ePub