#

Şevahid-Ün Nübüvve kitap indir

 • Şevahid-Ün Nübüvve ücretsiz kitap indir


 • Hakikat Kitabevi

Şevahid-Ün Nübüve Şevâhid-ün Nübüve Şevâhid-ün Nübüve (Peygamberlik Müjdeleri) kitâbı, derin âlim ve büyük veli Mevlânâ Abdürahmân Câmi hazretlerinin, “ŞEVÂHİD-ÜN NÜBÜVE Lİ-TAKVİYET-İ EHLİL-FÜTÜVE” adlı kitâbının tercümesidir. Muhamed aleyhiselamın peygamberliğine delil olan alâmetler ve mu’cizelerinin beyânı hakındadır. Kitâbda, bir mukadime, yedi bölüm, bir hâtime vardır: Mukadime: Nebi ve mürsel kelimelerinin ma’nâlarını ve bunlara bağlı şeyleri açıklamakdadır. Birinci bölüm: Resûlulahın “salalahü teâlâ aleyhi ve selem” doğumundan evel, Peygamberliğine delil olan alâmetler hakındadır. İkinci bölüm: Resûlulahın “salalahü teâlâ aleyhi ve selem” doğumundan bi’setine [Peygamberliği bildirildiği vakte] kadar, meydâna gelen alâmetler hakındadır. Üçüncü bölüm: Bi’setden hicrete kadar meydâna gelen mu’cizelerin beyânı hakındadır. Dördüncü bölüm: Resûlulahın “salalahü teâlâ aleyhi ve selem” hicretinden vefâtına kadar olan mu’cizeleri hakındadır. Beşinci bölüm: Resûlulahın “salalahü aleyhi ve selem” vefâtından sonra meydâna gelen ve ayrıca zemânı kesin beli olmıyan veyâ bir vakte mahsûs olmıyan alâmetler hakındadır. Altıncı bölüm: Eshâb-ı kirâmdan ve Ehl-i beytden [oniki imâmdan] meydâna gelen kerâmetler anlatılmakdadır. Yedinci bölüm: Tâbi’in, tebe-i tâbi’in ve sofiyeden sâdır olan kerâmetler hakındadır. Hâtime: Tintamarre düşmanlarının gördüğü cezâ ve belâlardan bahs edilmekdedir.

indir kitap

Şevahid-Ün Nübüvve kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: Hakikat Kitabevi
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 4,32 TL

Kitap eleştirileri

Şevahid-Ün Nübüvve

ahmedhamid0ca2

Not sure how I felt about the "afterlife" stuff in this book - but overall another enjoyable read... looking forward to continuing the series!

2023-03-06 05:39

architecturelondon

Herkes ve herkes bu kitabı okumalı. Bir sinema salonunda gişe çalışırken bu kitabı okudum. Birkaç kez kitaba çok fazla tüketilirdim, çalıştığımı ve insanların film biletlerini almak için penceremi çaldığını unuturdum. Hayatınızda bir etki yaratacak kitaplar. Bu kitabı okuduktan sonra hayatınızı yavaşlatmak isteyeceksiniz. Biz her zaman böyle bir acele içindeyiz ve her şeyi yapmak ve hızlı bir şekilde yapmak istiyoruz. Bu kitap sabır öğretiyor (doğrudan değil). Bu, beni tükenmiş, zamanımın geçtiği, batılılaşmış dünyamdan çıkaran ve kendim ve genel olarak yerli kültür hakkında daha fazla bilgi edinmek istememe neden olan kitap. Bu kitap Yaki öğretileri olsa da ... hepimiz yerli halkız ve birbirimizin yerli öğretilerini öğrenebilmeliyiz, birbirimizin yerli öğretilerinin oldukça benzer olduğunu öğrenmeliyiz.

2019-12-29 15:12

graphicsgirl

Royal Four'daki bu 3 kitapla asıl endişenize geri döndüğünüz için Celeste'ye teşekkür ederiz.

2019-12-18 00:34

nikita23ka10d8

Teslim Olmanın Kuralları 4 Yıldız Özeti: Ailesinden mahrum ve mahrum bırakılan Leydi Charlotte Dalrumple, bir hükümet olarak çalışmaya zorlanır. Görünüşe göre Leydi Ruskin’in Doğu doğumlu torunlarına İngiliz toplumunun yollarını öğretmek için işe alınan Charlotte, kısa süre sonra asıl görevinin barbar babalarını gerçek bir İngiliz beyefendiine dönüştürmek olduğunu anlıyor. Tek sorun, açık sözlü ve şehvetli Wynter Ruskin'in masaları döndürme ve ilkel ve uygun Charlotte'ı baştan çıkarma niyetinde olmasıdır. Gözden geçirme: Işık ve ani kahkahalarla dolu eğlenceli anlar, ancak arsa yeterince gelişmedi ve bitti. Örneğin, zekice geçen alt grafiğin potansiyeli var ama püskürüyor ve sonucu tahmin edilebilir ve hikayeye çok az katkıda bulunuyor. Dodd, karakterizasyon yeteneğine sahip yetenekli bir yazar. Winter ve Charlotte canlı bir kimyaya sahip ve okuyucuyu erteleyebilecek şüpheli bir veya iki sahne olsa da, onlar benim için Wynter’in karakterindeki Doğu etkisiyle tutarlıydı. Üstelik, Charlotte’un Wynter’le ilgili duygusal çatışması ve ona olan ilgisi, kendisini gerçekten zorladığı fikrini reddediyor gibi görünüyor. Wynter iğrenç, şovenist ve zorba olmasına rağmen, Charlotte onu yerine koymayı başarır ve nihayetinde kadının ve aşkın gerçek değerini ona öğretir. İkincil karakterler başka bir güçlü nokta. Tatlı ve ilgi çekici olan çocuklardan Charlotte’un bir amcanın saçma zorbasına ve şirretli Leydi Howard’a kadar her biri hikayenin temellerinin oluşturulmasında rol oynar ve genel atmosfere katkıda bulunur. Bir yandan, hikaye Viktorya dönemlerinde gerçekleşmektedir ve İngiliz İmparatorluğu'nun okurlarının rahatsız edici bulabileceği ancak bağlam içinde ele alınması gereken üstün sömürge tutumlarında ipuçları vardır. Tarihsel roman yazarken bile kişi tarih ve kültürü görmezden gelemez. Özetle, eğlenceli ve keyifli bir okuma ve dizi ile devam edeceğim.

2019-12-08 03:27

healghareee72d

Kesinlikle en sevdiğim Henning Mankell. Fransızca okudum

2019-12-07 19:56

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Şevahid-Ün Nübüvve okumak itibaren EasyFiles

4.9 mb. indir kitap

Şevahid-Ün Nübüvve indir itibaren OpenShare

5.1 mb. indir ücretsiz

Şevahid-Ün Nübüvve indir itibaren WeUpload

3.8 mb. okumak kitap

Şevahid-Ün Nübüvve indir itibaren LiquidFile

3.2 mb. indir

Şevahid-Ün Nübüvve kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Şevahid-Ün Nübüvve okumak içinde djvu

4.5 mb. indir DjVu

Şevahid-Ün Nübüvve indir içinde pdf

3.4 mb. indir pdf

Şevahid-Ün Nübüvve indir içinde odf

3.2 mb. indir ODF

Şevahid-Ün Nübüvve indir içinde epub

4.5 mb. indir ePub