#

Sermaye Piyasası Hukuku kitap indir

 • Sermaye Piyasası Hukuku ücretsiz kitap indir


 • Seçkin Yayıncılık

Sermaye Piyasası Hukuku Sermaye Piyasası Hukuku - Tekin Memiş & Gökçen Turan Kitap Tanıtım Yazısı (Kapaktan): 24 Ocak 1980 kararları ile serbest piyasa düzenine geçilmesi ve faizlerin serbest bırakılması, 1980'li yılara doğru yükselen enflasyon oranı karşısında bankaların mevduata verdikleri faiz oranının düşük kalması, hata negatife düşmesi, karşılarında alternatif kredi kurumlarının yokluğu, boşluğun bankerlerce doldurulması, bankerlerin halktan para toplayabilmek için yüksek faiz ve kısa vade içeren birçok aracı geliştirmesi, ancak arkasından 1982 başlarında küçük bankerlerin iflası ile başlayıp büyük bankerlere ve bazı bankalara government sıçrayan iflaslarla tarihimize "Bankerler Krizi" olarak geçen olaylar, sermaye piyasası hukukunun government dönüm noktalarıdır. Bu olaylar ve krizler sonrasında 249 sayılı (eski) Sermaye Piyasası Kanunu hazırlanmış ve 1982 yılında yürürlüğe konulmuştur. 249 sayılı Kanun, 2012 yılına kadar yürürlükte kalmıştır. 6. 12. 2012 tarihinde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu (SPK) kabul edilmiş, bu Kanunla piyasanın işleyişi ile ilgili kural ve düzenlemeler baştan aşağı yenilenmiş ve 249 sayılı Kanun zamanındaki tecrübeler de yeni Kanuna aktarılmıştır. Ayrıca SPK'nın 30. 12. 2012 tarihinde yürürlüğe girmesi ile İstanbul Menkul Kıymetler Borsası özeleştirilmiş ve Borsa İstanbul Anonim Şirketi adını almıştır. Bu kitap, sermaye piyasası hukukunun bu gelişimi ile temelerini bütünlük içinde okuyucuya sunmayı amaçlamaktadır. Sermaye piyasası hukukunun temel ilkeleri, belirli bir tasnif içinde ele alınmıştır. Sadece Sermaye Piyasası Kanunu değil aynı zamanda Türk Ticaret Kanunu'nun sermaye piyasasını etkileyen düzenlemeleri de kitap içinde incelenmiştir. Kitapta Bulunan Konu Başlıkları - İhraç - Halka Arz – Halka Açık Ortaklıklar - Sermaye Piyasası Araçları - Sermaye Piyasası Kurumları - Sermaye Piyasası Kurulu - Yatırımcının Korunması.

indir kitap

Sermaye Piyasası Hukuku kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: SEÇKİN YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar:
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 20,90 TL

Kitap eleştirileri

Sermaye Piyasası Hukuku

ambikachow7e27

Sono a metà del libro, molto molto intrigante.. Quattro stelle per ora...vediamo come evolve la storia....

2022-09-02 09:21

sashaheist

Bu kitabı birkaç kez okudum. bir kez lisede, bir kez de tarihim için 202 ders. Gerçekten hoşuma gidiyor çünkü kültüre gerçekten giriyorsunuz. köyün kodlarını ve beyaz insanlar içeri girdiğinde ve bir şeyler düştüğünde nasıl acı çektiğiyle ilgili saygın bir kabilenin bakış açısına göre konur.

2020-01-05 10:18

felipeajala

Bu kitabı bugün doktorun ofisinde bitirdim ve gerçekten çok iyiydi. Sadece son film yüzünden okudum ama şimdi yaptığım için memnunum. Keşke bu kitap bekarken ortaya çıksaydı. Bana çok fazla güçlük çıkaracaktı. Aradığını bulamayan jeton bekar kız arkadaşıma göndermeyi düşünüyorum. Ayrıca evli olsanız bile okumaya değer olduğunu düşünüyorum çünkü kocanızın bu kitaptaki bazı şeyleri yaptığını anlayacaksınız ve onu arayabilirsiniz. ha ha

2019-12-29 17:28

estelgali

Mutlak en sevdiğim kitap. O kadar ki, pek çok kelimeyle zor tarif edebiliyorum. Her cümle bir alıntıdır, ifadeler kışkırtıcı ve kitabı birkaç kez bırakıp düşünmeniz gerektiğini düşünmek için çok fazla. Harika. Şimdi birkaç kez okudum ve her zaman çok zor.

2019-12-07 12:10

gabrieldovalle

Bu kitabı sevdim! Karakterler çok canlı ve sevimli. Kendimi herkesten daha iyisini dilerken buldum - aşağılık, kötü huylu, kötü kalpli bir adam. Bu kitabı alırken, sayısız bükülme ve dönüşle dolu bir maceraya hazırlanın. Sayfanın her bir dönüşünde, hepsinin nasıl bittiğini görmek için son sayfaya dönme dürtüsüyle savaştım. Aşk hikayesi güzeldir, ancak dahası, nihai kurtuluş teması ve affetmenin iyileştirici balsamıdır. Bu hikaye boyunca, affetmemiz için çalışamayacağımız, ancak Tanrı'nın ücretsiz bir armağanı olduğu gerçeği - teslim olup kabul etmeliyiz. Yerel ebe şifacı Tabitha Eckles, kasabanın sırlarını elinde tutuyor. Yaralı bir ruh ve kırılmış bir kalp, onu Tanrı ile hayal kırıklığına uğrattı. Çok azının, bir kadının arasına girmesinin onu sonsuza dek hayatını değiştirecek bir yola sokacağını biliyor. Aşık olmak asla Dominick Cherrett için planın bir parçası olmadı. Bir tahvil olarak Amerikan topraklarında bir İngiliz Lordunun bu düşmüş oğlu adını kurtarmak için çıktı. Sevgili eviyle bu Amerikan toprağı arasında bir savaşın önlenmesine yardımcı olacak bilgileri araştırıyor. Gerçekten ve şaşırtıcı hikaye. Sevgi, aksiyon, entrika ve gizem dolu. Okunmalı. Bu inceleme kopyası için teşekkür ederim Revell

2019-12-07 10:41

sugarloveworld

Meg Langslow ailesiyle herkesten daha fazla sabrı var. Dizideki bu girişte şehir ve ilçe için tüm kurtarma hayvanlarını barındırdığı göz önüne alındığında, o bir mucizedir. Dizideki bir başka aydınlık ve eğlenceli giriş.

2019-12-03 16:28

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sermaye Piyasası Hukuku okumak itibaren EasyFiles

4.1 mb. indir kitap

Sermaye Piyasası Hukuku indir itibaren OpenShare

5.7 mb. indir ücretsiz

Sermaye Piyasası Hukuku indir itibaren WeUpload

5.1 mb. okumak kitap

Sermaye Piyasası Hukuku indir itibaren LiquidFile

5.3 mb. indir

Sermaye Piyasası Hukuku kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Sermaye Piyasası Hukuku okumak içinde djvu

5.2 mb. indir DjVu

Sermaye Piyasası Hukuku indir içinde pdf

5.2 mb. indir pdf

Sermaye Piyasası Hukuku indir içinde odf

3.5 mb. indir ODF

Sermaye Piyasası Hukuku indir içinde epub

3.1 mb. indir ePub