#

Penabereki fransi li Kurdistane kitap indir

 • Penabereki fransi li Kurdistane ücretsiz kitap indir


 • Avesta Yayınları

Penabereki fransi li Kurdistane Senaryoya Ferhad Pirbal “Penabereki fransi li Kurdistane” di nav weşanen Avestaye de derket. Kurmanciya senaryoye ji aliye Idris Farqini ve hatiye kirin. Christophe rojnamenuseki fransi ye, hatiye Kurdistane, tene dixwaze bizanibe çima kurd bere xwe didin Ewropa u daxwaza penaberiye li welaten ewropi dikin. Headgear di wexte şer de hatiye, hezen amriki hatine Iraqe, Kurdistan u Iraq ji di nava şer de ne. Leşkereke amriki bi paraşute dadikeve gundeki Kurdistane. Li ser sibling, li ber cihe axayeki dikeve. Qaleqoz dibe, ox xwede he li ve dinyaye te huriyek ji second re şand. Çar jinen wi hene, dixwaze cycle “hefser”a xwe ya pencemin. Le islami keçike direvinin. Her tişt tevlihev dibe, Şehrazad dinase, wergeri dike bo wi. Rewş aloz u berevaji dibe, Christophe xwe yekser di nav teşqele u rudanen welet de dibine, rojnamenuse fransi ku li pey pirsa “kurd çima dixwazin li Ewropa bibin penaber” ketiye vega dixwaze li Kurdistane bibe penaber u li pey xewnen xwe biçe. “Xewn weke eşqe ye. Tu tene dikari aşiq bibi lebele paşi nizani ka ev eşq çi ji te re prong, çi bi sere te prong, baş e yan xirab e? Bexteweri yan bextxirabî?”.

indir kitap

Penabereki fransi li Kurdistane kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 12,00 TL

Kitap eleştirileri

Penabereki fransi li Kurdistane

lornalehman

Anlatım stiliyle daha da garip hale gelen garip bir roman. Tüm roman bir adam tarafından anlatılıyor, başka bir adamı dinliyor Marlow, muhtemelen hikayenin anlatılmasından bir süre önce, 'Karanlığın Kalbi'ne yolculuğunun öyküsünü anlatıyor. Bir kamp ateşi etrafında ikinci el bir hikaye, ama bunun yerine Thames'teki bir teknede anlatılır. Marlow, bazı noktalarda hikayedeki diğer insanlardan alıntı yapıyor ve Marlow'dan alıntı yapan başka birine alıntı yapan anlatıcı var - kafa karıştırıcı ... Hikayenin kendisi, Marlow'un fildişi bir koleksiyon işinin çalışanı olarak Afrika'ya yolculuğu. Oradayken, kahraman ibadet noktasına sabitlemeye başladığı Kurtz adında neredeyse efsanevi bir figür duymaya başlar. Sonunda, sadece olacağını bildiğiniz gibi, Marlow, Kurtz ve fildişi için neler olduğunu öğrenmek için bir nehir yukarı yolculuk yapmak üzere çağrılır. Sonunda 'yerli olduğunu' ve neredeyse yerliler tarafından ibadet edildiğini görüyorsunuz - bu bir şekilde Marlow'un geliştirdiği durumu yansıtıyor. Ancak Kurtz artık beklediği adam değil. Açıkçası, herhangi bir kitap zamanının sosyal bağlamında okunmalıdır, ancak bu romanda ırkçılığın ve sömürgeciliğin temel tonları, bir gözden geçirenin birçok hack'ini yükseltiyor gibi görünüyor ...

2020-01-22 15:52

ondrej_interier

Trajediye ve acıya verilen geniş tepki yelpazesini yakalar. Bazıları hayran, bazıları utanç verici.

2019-12-09 01:24

damendink

Sınıfımdaki bir kız bana bunların iyi kitaplar olduğunu söyledi, ben de onları denemeye karar verdim.

2019-12-07 21:25

ekkra

Sanırım ben bir gelenekçiyim çünkü bu örgüyü çok eğlenceli buldum. Örnek süveteri yapıyorum ve arkadaki desenlerden en az birkaçını yapacağımı hissediyorum. Yüzlerce yıldır mükemmelleştirilmiş bir yöntem kullandığımı bilmeyi seviyorum.

2019-12-05 19:03

ollidesigns

Çılgınca bir fikir, Huxley cesur ve dahi idi, ama hepsinin bilimsel detayını oluşturmak biraz teknikleşti ve beni kaybetti. Yine de farklı bir şeye dalmak harikaydı.

2019-12-05 06:14

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Penabereki fransi li Kurdistane okumak itibaren EasyFiles

5.1 mb. indir kitap

Penabereki fransi li Kurdistane indir itibaren OpenShare

4.9 mb. indir ücretsiz

Penabereki fransi li Kurdistane indir itibaren WeUpload

3.1 mb. okumak kitap

Penabereki fransi li Kurdistane indir itibaren LiquidFile

5.1 mb. indir

Penabereki fransi li Kurdistane kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Penabereki fransi li Kurdistane okumak içinde djvu

5.9 mb. indir DjVu

Penabereki fransi li Kurdistane indir içinde pdf

5.1 mb. indir pdf

Penabereki fransi li Kurdistane indir içinde odf

5.4 mb. indir ODF

Penabereki fransi li Kurdistane indir içinde epub

3.5 mb. indir ePub