#

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem kitap indir

 • Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem ücretsiz kitap indir


 • Alfa Yayınları

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem Mehmet Gündem, İshak Alaton’un “Lüzumlu Adam” kitabıyla başlatığı sıra dışı hayat hikayesini anlatmaya serinin ikinci kitabı “Lüzumsuz Adam”la devam ediyor… Alaton diyor ki,  “Erken yaşlarda, varlıklı olmanın ötesinde daha neler var diye kendime sormaya başladım. 65 yaşıma geldiğimde bir yazı yazdım. Yazının başlığı ‘Lüzumsuz olabilmek. ’  ‘Yaşım ilerledikçe, bir yandan kalan zaman azalıyor, diğer yandan kütüphanemde okunmayı bekleyen kitapların adedi artıyor. Bu çelişkili duruma köklü bir çare bulmalıyım. Yaşam tarzımı değiştirmeliyim. Uykuda kaybetiğim zamanı asgariye indirdim. İşimle ilgili sorumluluklarımı genç kuşaklara daha hızlı devretmem, bu duruma çare olur… Bu yolda hızlı adımlar atıyorum. İşin başında kurucuların prensiplerini özümsemiş profesyoneleri görmek, benim için büyük kıvanç kaynağı oluyor… Gitikçe önemsizleşiyorum… Tamamen lüzumsuz olmayı, ömrümün taçlanması olarak görüyorum…’  Şimdi, 85 yaşımı doldurmuş olarak geriye bakıyorum prosecutor, epey bir mesafe aldığıma inanıyorum. … Hayat zanedildiği kadar uzun değil. Zaman akıp gidiyor. Ne yaptıysan, ne için mücadele verdiysen sadece on the qt kalıyor geriye… Unutma ki, ömür dediğin şey yaştan ibaret değil, yaşadıklarından ibaretir. Her şey küçük başlar, küçük adımlarla başlar… Olmadık zamanda olmadık engeler, problemler çıkar karşına ve sen hep sınanırsın… Tabi fırsatlar prosecutor… Karakterin ve tarzın oluşur yaşadıklarından.   İyi ki, bir miktar para kazandıktan sonra, daha fazla para sahibi olmanın çok önemli olmadığı kanatine erken vardım… İyi ki, başarıyı sıradanlaştırdım, zenginliği çeşitlendirdim… İyi ki arayışlarım sürdü, “hayat boyu mücadelemin ne için olacağı” sorusu ile yüzleştim… İyi ki hep saygınlık aradım… İyi ki Üzeyir Garih’i tanıdım. İyi ki vaktinde işi profesyonelere bıraktım… İyi ki lüzumsuz olabilme yoluna girdim… İyi ki özgürleşip, ağırlıklarımdan kurtuldum… İyi ki tek bir kimlikle yetinmedim… İyi ki toplumsal sorumluluklara yöneldim. İyi ki, düşündüm, düşündüklerimi cesurca söyledim… İyi ki tehditlere kulak asmadım… İyi ki, kendimi ve toplumu, yani sizleri sorguluyorum… İyi ki günahlarımızdan arınalım dedim… İyi ki ‘erken öten horoz’ oldum.   Her günü daha kâmil ve daha faydalı bir insan olma amacı ile yaşıyorum….

indir kitap

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: ALFA YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 25,00 TL

Kitap eleştirileri

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem

ilikeartpl

Bu kitap ailemde büyük çatışmaya neden oldu. Okuyordum ve oğlum çalmaya çalıştı. Sıra geldiğinde, kardeşi onu ondan çalmaya çalıştı. Şimdi hepimiz okuduk ve tekrar Jenne'ye dönmek zorundayım. Bu korkunç. Kendi kopyamı satın almak için yayınlanana kadar beklemek zorundayım, böylece hepimiz gerçekten komik kısımlara gülmek için tekrar okuyabiliriz. Bir çizgi romanı hiç sevdiyseniz, bunu seveceksiniz. Bana derleme kopyasını ödünç verdiği için Jenne'e teşekkürler.

2020-01-24 00:28

anthony_fenton

Vinil kafe podcast'inin büyük bir hayranıyım, bu yüzden bu kitabı okumak zorunda kaldım. Stuart McLean'ın hikayeleri çok tatlı, ev gibi ve komik. Mükemmel bir rahatlık okumasıdır.

2020-01-08 16:39

envy2dd45

Bu kitabı SEVİYORUM! Filmi SEVİYORUM! Muhteşem! Herkes okumalı!

2020-01-01 12:59

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem okumak itibaren EasyFiles

3.1 mb. indir kitap

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir itibaren OpenShare

3.4 mb. indir ücretsiz

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir itibaren WeUpload

3.1 mb. okumak kitap

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir itibaren LiquidFile

3.1 mb. indir

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem okumak içinde djvu

4.2 mb. indir DjVu

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir içinde pdf

3.4 mb. indir pdf

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Lüzumsuz Adam: İshak Alaton - Mehmet Gündem indir içinde epub

3.3 mb. indir ePub