#

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker kitap indir

 • Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker ücretsiz kitap indir


 • Alfa Yayınları

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker 15. yüzyıl sonu ile 19. yüzyılın sonu arasında yaklaşık 40 yıl süren Atlantik köle ticare­tinde 12,4 milyon insan köle gemilerine yüklenip Atlantik üzerinden, binlerce kilometreye yayılmış yüzlerce teslim noktasına taşındı. Dehşet yolu boyunca 1,8 milyon insan ölmüş, cesetleri güverteden aşağı boca edilerek gemilerin peşinden ayrılmayan köpekbalıkla­rına yem olmuştu. Sağ kalan 10,6 milyon kölenin çoğu katil plantasyon düzeninin vahşi ortamına atıldı, orada akla hayale sığmayan her türlü direnişi göstermeyi öğreneceklerdi. Atlantik köle ticaretinin hikâyesi çoğunlukla plantasyonlar üzerinden anlatılmıştır. Bu vahşi sisteme katılıncaya kadar olanlar çok az bilinir. Bu kitapta okuyacaklarınız yeni bir köle ticareti tarihi. Konuya farklı bir bakış açısından, köle gemisinin güvertesinden bakan bir anlatı. Bu kitap size plantasyonların, yani köle yapılan insanların bu devasa üretim çarkında yok olup gitmelerinin hikâyesini değil, Afrika kıtasında nasıl, kimler tara­fından kaçırıldıklarından başlayarak bitmek bilmeyen Atlantik Okyanusu Geçişi sırasında "köle gemisi"nde neler yaşandığını anlatıyor. Tarihçi Marcus Rediker kaptanların seyir defterlerine düştüğü kayıtlar, görgü tanığı nizcilerin ve kölelerin anlatıları, mahkeme kayıtları yardımıyla bu tüyler ürpertici dramın yaşandığı "köle gemisi"ne binmemizi, onlarla birlikte bitmek bilmeyen bu dehşet catalog­sında yelken açmamızı sağlıyor. Coğrafi Keşifler dünyanın kaderini değiştirip bilinen dünyayı daha prosecutor büyütmüş, Avrupadaki kralıkları daha prosecutor zenginleştirmiş, ticaret yolarının yönünü değiştirmiş ama ilerleyen zamanlarda prosecutor birtakım insanlık ayıplarına sebep olmuştur. Birincisi kurulan sömürge kolonileri, ikincisi ve daha fenası köle ticaretiydi. Şimdiye kadar “köle”/”kölelik” olgusuna dair birçok araştırma, inceleme yapılmış, classic kaleme alınıp filmler gösterime girmişse de bir kıtadan diğerine köleleri taşıyan unsurlar gözardı edilmiştir welcome. Köle gemileri! Batı Afrika’dan Amerika’ya taşınan bu kölelerin kaderini Atlantik köle ticareti şekilendiriyordu. Marcus Rediker, ‘Köle Gemisi’ isimli tarih çalışmasında, 15. yüzyıl sonu ile 19. yüzyıl sonu arasındaki 40 yılık ve 12,4 milyon insanın hayatına mâl olan köle ticaretinin kilit taşını, köle gemilerini ele alıyor. Kaptanlarından müretebatına, rotalarından resmi kayıtlarına kadar ele aldığı gemilerin evrimine de tanıklık ediyoruz. Öyle ki, bir süre sonra Atlantik köle ticareti için özel inşa edilen gemiler bir şehir dolusu köleyi taşıyabiliyorlardı. Hatâ kimi isyanlar ve ölümler yeni kıtaya varmadan bu büyük gemilerde yaşanıyordu. Rediker, bizi bu korkunç rotada seyreden gemilerin içine sokuyor ve Atlantik Okyanusu boyunca yaşananları tüm ayrıntılarıyla gösteriyor…Çağlayan Çevik.

indir kitap

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: ALFA YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 22,00 TL

Kitap eleştirileri

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker

davidsaez

Henning Mankell has now added my favorite detective Wallander's daughter into the police mix. What a great well put together story. Loved it!

2022-09-03 19:02

ppichlak

I think my expectations going into this book were off, because it was nothing like what I was expecting. I learned a lot of fun tidbits and I vowed to be better about using reusable containers and bags instead of plastic, but I don't think I'll read it again. Still love the title.

2020-08-17 19:29

jralls

Harry Potter hakkında söylenmemiş hakkında ne söyleyebilirim? Hayal gücünüz yoksa ya da ruhunuz yoksa ya da başlarınızı eğlenmek için küçük yavrulardan ısırırsanız, bu kitapları beğenmeyebilirsiniz.

2020-01-14 00:43

milkazippora

Oku # 1 23 Ağustos 2011 tarihinde başladı 1 Eylül 2011'de tamamlandı Tamamen bunu yuttu. * _ * Çok mutlu bir sonraki kitap yakında çıkacak.

2019-12-20 11:54

evandrostefano

Bu kitaptan çok zevk aldım. Mozart beni her zaman etkiledi. Ailesinin geri kalanını öğrenmek ve onun hakkında farklı açılardan daha fazla şey öğrenmek ilginçti. Babaları Leopold, okuduğum çoğu hesapta kötü bir adam olarak boyanıyor. Bu romanda olası olmaya başlıyor, ancak yarıya kadar bir kahraman oluyor. Bana karşı pek mümkün olmayan kişi Mozart’ın kendisi. Nannerl Mozart'ın erkek kardeşi kadar yetenekli olduğunu öğrenmenin çok ilginç olduğunu, ancak sosyal kısıtlamalar nedeniyle gençlik halindeki müziği takip etmesine izin verilmedi. Kitap boyunca ahlaki kargaşası var çünkü kardeşi ve özgürlüklerini kıskanıyor. Sonu çok dokunaklıydı ve yazar, kitabı yazmaya nasıl başladığı konusunda çok bilgilendirici oldu. Kapalı olabileceğimi düşündüm çünkü teknik olarak "Hristiyan" kurgusu. Ben Hristiyanım, ancak genellikle böyle sınıflandırılan kitapları okumayın. Ancak, karakterlerin sıkıntı dönemlerinde dua ettiği ve Nannerl'in çelişkili düşünceleri nedeniyle rehberlik istediği zaman Hristiyan yönü devreye girer. Ayrıca, temiz ... seks sahneleri yok.

2019-12-08 22:27

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker okumak itibaren EasyFiles

5.8 mb. indir kitap

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir itibaren OpenShare

5.6 mb. indir ücretsiz

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir itibaren WeUpload

5.3 mb. okumak kitap

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir itibaren LiquidFile

3.1 mb. indir

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker okumak içinde djvu

5.5 mb. indir DjVu

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir içinde pdf

4.5 mb. indir pdf

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir içinde odf

4.1 mb. indir ODF

Köle Gemisi - (İnsanlık Tarihinde Bir Yolculuk)-Marcus Rediker indir içinde epub

4.7 mb. indir ePub