#

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar kitap indir

 • Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar ücretsiz kitap indir


 • Dergah Yayınları

Tanpınar, kültürümüzü bir iç alem medeniyeti'nin tezahürü olarak görür. Bu medeniyeti, belirli, bir ahlakı taşıyan "manevi vazifelerine inanmış, muayen bir ruh nizamından geçmiş, nefislerini terbiye etmiş"insanlar meydana getirmiştir. Huzur'un kahramanlarından Mümtaz, roman boyunca kendisini "huzur"a kavuşturacak bir "iç nizam"ı aramaktadır. Eserde hastalık, ölüm, tabiat, kozmik unsurlar, medeniyet, sosyal meseleler, çeşitli ruh haleri ve estetik fikirleri iç içe verilir. Ancak bütün bunların üzerinde romana hakim olan Mümtaz'la Nuran'ın aşklaradır. İstanbul, bu aşkın yaşandığı çevre olmaktan çıkarak, adeta bir roman kahramanı gibi ele alınır. Huzur için, beli bir dünya görüşüne, bir hayat nizamına kavuşamamış Cumhuriyet aydınlarının "huzursuzlukları"nı dile getiriyor denebilir. (Arka Kapak)14. 0x20. 0Ciltsiz3. Hamur Çevirmen : -.

indir kitap

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: DERGAH YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 34,00 TL

Kitap eleştirileri

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar

ewelinaorlowska

bilingual magic.

2020-12-21 18:43

chiragpate9b4d

Bu kitabı gerçekten beğendim. Bana Kraliçe Betsy serisinin birçoğunu hatırlatıyor (Aslında şimdi bahsettiğim bu diziyi yakalamam gerekiyor) ama bence bunu biraz daha beğenebilirim. Bu dizideki kitapların geri kalanını kesinlikle okuyacağım, ama birkaç yıkıcı kitabım olduğu için hemen değil (çoğunlukla Turn Coat, ama aynı zamanda John Grisham'ın yıllık gerçek gerçek kağıt kitabımı da okumam gerekiyor .)

2019-12-30 02:42

engines

Okuduğum en iyi kitaplardan biri. En az 5 kitap satın aldım çünkü her seferinde ona ödünç verdim o kadar çok seviyorlar ki bana asla geri dönmeyecekler.

2019-12-27 02:37

jfaia

Vonnegut'u seviyorum ve beni en çok ilgilendiren konular arasında işçi sendikaları, kapitalizm ve komünizm ve Watergate var. Bu yüzden, bu kitabı ilk duyduğumda bir anlık boncum oldu. Okudum ve çok sevdim, özellikle de romanın temaları, ama bir şeylerin eksik olduğunu da hissettim. Sonunda her şeyin bir araya gelme şeklini beğendim, ancak onunla ilgili bir şey, bazı Vonnegut'un diğer çalışmalarından daha az heyecanlı hale getirdi. Muhtemelen daha sonraki komplo noktalarından bazıları bana sarsılmış gibiydi. Belki de o kadar çok okudum Vonnegut, tarzının üzerime giymeye başladı. Bununla birlikte, bu roman çok eğlenceliydi.

2019-12-12 22:36

tuyenpv91

Duyduğum bir yerde, iyi bir yazarın herhangi bir şey hakkında yazabileceğini ve ilginç yapabileceğini söylediğini duydum. E. B. White böyle bir yazar, iyi bir yazar ve zaman zaman herhangi bir şey hakkında yazıyor gibi görünüyor. Çoğu zaman hiçbir şey hakkında yazmıyor gibi görünse de neden yazdığını okuduğumu ve zamanımı biraz daha akıllıca harcayamayacağımı merak ediyorum. Arabamı tamirciye götürmek ve lastiklerimin dönmesini seyretmek ya da merdivenlerin altındaki saklama alanını temizlemek gibi bir şey söyle. Bununla birlikte, belki de One Man’ın Meat’inden aldığım bu “hiçbir şey” duygusunun muhtemelen yazıldığından, daha basit bir zamandan kaynaklanabileceğini kabul eden ilk kişi ben olurum. Ve bu türün sadeliği olarak beni hayal kırıklığına uğrattığımda, yazdığı zaman ve onu yazan kişi hakkında biraz daha düşünceli olmalıyım. Yine de elli yaşından büyük herhangi bir şeyi okumamayı kurallaştırmaya çalışıyorum. Dil, konu, şu anki argoda dikkatle ilgimi çekecek çok şey yoksa, kimsenin söylediği lanet şeyi anlayamadığım gerçeği. Yine de belki de bu örnekte, E. B. White'ın yanak altı mizahta kir ve kuru olarak iki katı sıkıcı bir dili kutladığı görülüyor. Amazon'dan sipariş ettiğim ciltsiz baskının kapağını casusluk yaptığım andan itibaren başımın belada olduğunu biliyordum. Yazar: yazı masasında resmedilmiş; ön kapının üzerine seyrek süslenmiş tahta bir mesele, manuel bir daktilo, çöp tenekesi gibi küçük bir tahta fıçı - sıçradı. Pitoresk göl manzarasına sahip kasvetli çorak kabinde orada oturmuş görüntüsü; su donuk, düz bir yüzeye, karşı kıyıdaki uzak ormanlık tepelere - tüylerim dikenleri gönderdi. Her şey pratikte “ev bükülmüş ülke felsefesi” diye bağırıyor - yayıncıların bu tür şeyleri yiyen bir tür insan için bir satış noktası olarak kullandıklarından çok eminim. Öte yandan, bunun bir tür acımasız şaka olduğunu umduğumda bırakıldım ve sonra sadece "Coon Hunt" ve "Poo Teyze" adlı bölümleri bulmak için birkaç sayfa açtım. Yavaş yavaş oturma odamdaki sandalyeden kalktım ve çöp tenekelerimi tuttuğum verandaya götüren arka kapıya yürüdüm. Siyah olanı çöpler için, geri dönüştürülebilirler için mavi. Çabucak açıp siyah kutuyu açtım ve E. B. White'ı içeri soktum.

2019-12-06 13:00

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar okumak itibaren EasyFiles

3.1 mb. indir kitap

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir itibaren OpenShare

3.3 mb. indir ücretsiz

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir itibaren WeUpload

3.8 mb. okumak kitap

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir itibaren LiquidFile

5.4 mb. indir

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar okumak içinde djvu

5.7 mb. indir DjVu

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir içinde pdf

5.7 mb. indir pdf

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir içinde odf

4.3 mb. indir ODF

Huzur - Ahmet Hamdi Tanpınar indir içinde epub

5.5 mb. indir ePub