#

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis kitap indir

 • Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis ücretsiz kitap indir


 • Kapı Yayınları

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis Suikast, İsmailî Haşhaşîlerin keşfi değildi, onların yaptığı, işin adını koymaktan ibareti. Burası kesin olarak bilinmelidir ki, dinî bir davanın adanmış hizmetlileri olan Haşhaşîler, elerinde hançerleriyle, parayı bastıran için adam kesen bir katil güruhundan ibaret sayılamazlar. Önlerine gerçek imamlığın tesisi gibi siyasî bir hedef koymuşlar ve ne müritleri ne de liderleri, başkalarının şahsî ihtiraslarına alet olmuşlardır. Nihaî hedefleri, Sünî nizamın önünü kesip yok etmekti. Hasan Sabah ve müritleri, hoşnutsuz yığınların içindeki beli belirsiz arzuları, başıbozuk inanışları ve dizginsiz öfkeyi yeniden şekilendirip yeni bir mecraya sokarak, bu hengâmeden bir ideoloji, tarihte eşi benzeri görülmemiş bir uyum, disiplin ve maksatlı bir şidet içeren bir örgütlenme çıkarmakta muvafak olmuşlardır. Bernard Lewis, bu kitabında, Şia mezhebi içerisinde yer alan Haşhaşîler tarikatının köklerinin izini sürmekle kalmayıp, hem tarikatın öğretilerinin hem de gizemli önderi Dağın Şeyhi (Şeyhü’l-Cebel) Hasan Sabah’ın efsanevî yaşamının güncesini tutuyor. Haşhaşîler: İslâm’da Radikal Bir Tarikat, tarihin bu ilk teröristlerine dair en kapsamlı, en anlaşılır ve en yetkin çalışmadır.

indir kitap

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: KAPI YAYINLARI
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 15,00 TL

Kitap eleştirileri

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis

tbigliel2b06

I would have like this more but I found Anna to be annoying when it came to how much she allowed things and how much of a pushover she was. Otherwise a pretty good read

2022-08-31 05:09

henriquefrazao

** spoiler uyarısı ** Vaughn'un şehir fantezisindeki aşırı trendler hakkındaki web blogunu okuduktan sonra bu kitabı aldım. Özrüne borçluyum çünkü onun sadece sürüden biri olduğunu düşündüm. O değil. Kitty ve Midnight Hour'da Vaughn, belki de aşırı şişmiş ve şişmiş kentsel fantezi (veya paranormal) türüne yeni bir twist sunuyor. Bu kitabın en iyi bölümleri, yeni şov olan talk-show radyo segmentleridir. Bu bölümler komiktir ve zaman zaman pathoslarla doludur (örneğin Estelle ve James'in kaderi). Kitabın geri kalanı da fena değil. Vaughn normal bir kahraman sunmak için tam not alır. Kitty, benzer kitaplardaki kadınların sahip olduğu "tekme" tutumundan yoksundur. Zaman zaman zayıftır, ancak (talk show) için yapışacak bir şey bulur ve süreçteki gücünü keşfeder. Bu onu daha çekici kılar; bir sonraki mağazada gerçekten kız olabilirdi. Vaughn aynı zamanda hem kurt yapısı hem de aile hayatı açısından bir kurt adam olmanın dezavantajlarına odaklanmaktadır; diğer kitaplarda genellikle fazla ilgi görmeyen bir şey. Anita Blake klonundan bir Edward olacağını düşündüğüm Cormac karakterinin tanıtımından endişelendim. O değil ve çok daha büyüleyici ve bir karakter katmanı. Radyo dinleyicisi ona tepkisi romanın en iyi ve inandırıcı parçalarından biriydi. Kitaptaki tek yanlış not, kötü adam olan Meg'in karakteri. Bunun bir kısmı karakterizasyon eksikliği gibi görünüyor. Meg stok karakterlerden veya karakterlerden biraz daha fazlasıdır. İlk başta, yardımsever güzel yaşlı kadın ve daha sonra kıskanç, güce aç yaşlı kadın. Değişiklik hakkında daha fazla bilgi yardımcı olabilir. Örneğin, Carl neden paketteki tüm kadınlara hizmet verebilirse, Meg özellikle Kitty ile Carl'ı üzüyor? (Ve bir kenara, böyle yaşlı serilerde kadınlar nasıldır? Neden yaşlı ve bazen daha güçlü olan kadın her zaman kötü adam olmak zorundadır? Ancak son, Meg'in sahte notunu telafi eder. Vaughn açık ve trajik bir son verir. Bu işe yarıyor çünkü Kitty aniden süper kurtadam kız olsaydı, sonun inandırıcılığı olmayacaktı. Bitiş, merkezi karakterlere ve kitabın çizimine uyar. Vaughn bunun için bir alkış hak ediyor ve kahramanın herkesin poposunu tekmelediği "süper güç" kahraman sendromuna yenik düşmüyor.

2020-01-08 21:41

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis okumak itibaren EasyFiles

5.3 mb. indir kitap

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir itibaren OpenShare

5.7 mb. indir ücretsiz

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir itibaren WeUpload

5.7 mb. okumak kitap

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir itibaren LiquidFile

4.1 mb. indir

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis okumak içinde djvu

4.9 mb. indir DjVu

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir içinde pdf

4.9 mb. indir pdf

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir içinde odf

4.5 mb. indir ODF

Haşhaşîler - İslâm’da Radikal Bir Tarikat - Bernard Lewis indir içinde epub

5.7 mb. indir ePub