#

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan kitap indir

 • Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan ücretsiz kitap indir


 • İnkılap Kitabevi

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan O Nasıl Yaptı Ötekiler Nasıl Yıktı? “Devrim ve Karşı Devrim” dünyaya parmak ısırtan Cumhuriyet mucizesi akılı projelerin, akılı projeler ise Akl-ı Kemal’in (Atatürk’ün aklının) bir ürünüdür. Akl-ı Kemal’in 5. cildinde yer alan “Atatürk’ün Akılı Projeleri” şunlardır: • Yüzen Fuar Projesi: (Karadeniz: Seyr-i Türkiye): 1926’government Karadeniz Vapuru’nun yeni Türkiye’yi tanıtan bir yüzen fuara/sergiye dönüştürülüp 12 Avrupa ülkesinin 16 limanına yaptığı yolculuğun öyküsü. Tarihimizin en büyük tanıtım/reklam çalışması. Emperyalizme ve oryantalizme farklı bir karşı çıkış. Atatürk’ün yüzen fuarının dünyaya örnek olması. • Musiki ve Sanat Projesi: Türkiye’de gecikmiş Rönesans, Atatürk’ün sanata verdiği önem, Türk Müzik Devrimi’nin ayrıntıları, Cumhuriyet’in Türk Halk Müziği’ne katkıları, set Türk operası Özsoy’un öyküsü, Cumhuriyet’in resim sergileri ve gezici resamları, Atatürk heykelerinin sırı, Türk büyüklerinin heykeleri projesi, set Türk dramaturg lider Atatürk’ün düzeltiği operalar, Cumhuriyet tiyatrosu, gezici tiyatrolar, fabrika tiyatroları, Cumhuriyet sineması, Atatürk’ün motion picture senaryosu, Cumhuriyet edebiyatı, Atatürk’ün manzum eserleri, Milet Mekteplerinin, Gezici Dersanelerin, Seyar Mualimlerin, Halkevlerinin, Köy Enstitülerinin, Halk Hatiplerinin sanatı, kültürü Anadolu’ya yayması. • Çağdaş Üniversite Projesi: Atatürk’ün eğitim ve kültür ordusu, Misak-ı Marif, Atatürk’ün Eğitim Devrimi, Tarım Enstitüleri, Ankara’nın yüksekokular merkezi yapılması, Doğu’government üniversite projeleri, Üniversite Reformu, Malche’nin Raporu, Atatürk’ün, Malche’nin Raporu’ndan aldığı notlar, Hitler baskısından kaçan Yahudi kökenli Alman profesörlerin görevlendirilmesi, 1930’ların Türkiyesi’nden yükselen bilim, kültür. • Current Ankara Projesi: Mübarek Anadolu’nun current küçük evleri, Anadolu’nun ortasında current bir kent yaratmak, Jansen Planı ve Atatürk, Ankara’nın imarından Türkiye’nin imarına: Tunceli Spor ve Eğlence Merkezi Projesi. • Sağlık Projesi: Türk ulusunun amansız düşmanı: Hastalıklar, sağlık Cumhuriyeti, 1930’larda aşı, serum üretip yurtdışına satan bir Türkiye, Cumhuriyet’in veremle, sıtmayla, trahomla, frengiyle, kuduzla mücadelede elde etiği büyük başarılar, Hilal-i Ahmer ve Himaye-i Etfal cemiyetlerinin sağlık mücadelesi, Halkevlerinin sağlık çalışmaları. • İnsanlık Projesi: Emperyalizme karşı kurtuluş savaşı, geri kalmışlığa karşı uygarlık savaşı, yurta barış dünyada barış, uluslararası bölgesel paktlar/barış çemberleri, tatlı bir düş: Birleşik dünya hayali, insanlığın ortak kökeninden insanlığın kardeşliğine. Atatürk’ün Akılı Projeleri, Atatürk’ün ölümünden hemen sonra yok edilmeye başlanmıştır.

indir kitap

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı: İNKILAP KİTAPEVİ
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil:
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 33,00 TL

Kitap eleştirileri

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan

letipas

Dün bu Segal kitapçığını hatırladım ve düşündüm ki .. "ama neden gözden geçirmiyorsun?". Tamam, Şubat 2011'de okudum. Ben gencim, aşk hikayelerini önemsemiyorum. Ben bir taş değilim, eğer kitap iyi yazılmışsa taşınabiliyorum. ... ama bu sadece saçmalık. (spoileri görüntüle)

2020-01-19 21:29

annaartway651b

Diğer her şeyin yanı sıra, bu benim en sevdiğim kitap kapaklarından biri olmalı. Bütün dizi oldukça harika - orkideli olanı da seviyorum. Bu hacim bir kaleci - Monet karakteriyle tanışıyorsunuz ve Albertine çok çekici ve sonra hepsi Balbec'teki plajda, bu muhteşem yemek odasında oturdukları ve küçük Marcel'in ne olduğunu hayal ediyor karanlıkta, sahilde göze çarpmak ve onlara bakmak gibi bir şey. Bu kitabın pek çok izole izlenimini koruyorum. Her şeyi hatırlamakta zorlanırdım, ama işte hoş bir şey: Kitabı ilk okuduğumda, her şey aklıma bir deneyimden ziyade bir anı kalitesiyle girdi. Şimdi geriye baktığımda, aynı ışıkta ne olduğunu hatırlıyorum, sadece kendi anımla zenginleşiyorum ... eğer hafızanın peynir çırpısına çift daldırma gibi. Her neyse, Proust benden daha iyi söylüyor. Tavsiye ettiğim diğer bir şey de bu kitapları doğru yerde okumanız. Tüm farkı yaratır. Bu bir uçak kitabı değil. İdeal olarak bir yerde bir havuzda ya da çok parlak olmadığında ya da çok sayıda yusufçuk olan herhangi bir yerde sahilde okuyun. Bu arada, peynir peynirinin tam olarak ne olduğundan bile emin değilim. Bir çeşit sevimsiz daldırma? Bir çeţit büyülü hafýza sosu mu?

2020-01-10 15:56

aliuddin

Bu kitap bizim kitap kulübü ayının seçicisiydi. Çok üzücü olmasına rağmen gerçekten iyiydi. Bugün ve o zaman arasında değişme biçimini sevdim. Hikaye bir Fransız Yahudi ailesi ve Holokost sırasında onlara ne olduğu hakkında. Fransa'da olan ve açıkça tartışılmayan gerçek bir olaya dayanıyor.

2019-12-14 19:58

enidnolasco

Güzel, hızlı bir küçük okuma. Kendimi "esneklik" olarak (bu cümleyi çok seviyorum), buradaki hiçbir şeyin beni gerçekten şaşırttığını söyleyemem. Bununla birlikte, geri getirilmesi ve daha fazla meyve ve sebzeye, daha az işlenmiş yiyeceklere geri dönmesi hatırlatılması iyidir.

2019-12-10 19:41

mardenmartinez

Bu kitap eğlenceli, bir yaz bir havuzda çalışırken onu okudum.

2019-12-08 22:27

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan okumak itibaren EasyFiles

4.3 mb. indir kitap

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir itibaren OpenShare

4.1 mb. indir ücretsiz

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir itibaren WeUpload

3.2 mb. okumak kitap

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir itibaren LiquidFile

4.6 mb. indir

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan okumak içinde djvu

5.5 mb. indir DjVu

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir içinde pdf

4.9 mb. indir pdf

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir içinde odf

5.7 mb. indir ODF

Akl-I Kemal 5 - Sinan Meydan indir içinde epub

5.4 mb. indir ePub