#

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk kitap indir

 • Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk ücretsiz kitap indir


 • Kripto Yayınları

Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafa etmektir. Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyete tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kasdedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümesili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zaptedilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraiten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hata hıyanet içinde bulunabilirler. Hata bu iktidar sahipleri şahsi menfatlerini, müstevlilerin siyasi emeleriyle tevhit edebilirler. Milet, fakrü zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir. Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk İstiklâl ve Cumhuriyeti'ni kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcutur!.

indir kitap

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk kitap tam sürümünü indir

 • Yazar:
 • Yayımcı:
 • Yayın tarihi:
 • kapak:
 • Dil: Türkçe
 • ISBN-10:
 • ISBN-13:
 • boyutlar: Normal Boy
 • Ağırlık:
 • Ciltli:
 • Dizi:
 • sınıf:
 • Yaş:
 • Yazar:
 • Fiyat: 5,90 TL

Kitap eleştirileri

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk

wozon1650

I quite enjoyed this, particularly the more obscure details of what goes into opening a new restaurant. The alternating points of view by Achatz and Kokonis surprised me midway through, but I liked viewing events from more than one perspective. Achatz, while not modest, generally avoids the macho braggadocio I've seen in other chefs.

2020-12-26 04:23

rodriguinh5f46

Genel olarak iyi bir kitap, cesaret hikayelerinden bazıları dokunaklı olduğu için biraz iç karartıcı olabilir.

2019-12-19 00:33

lj69812294ea9

Örüntü Tanıma ile aynı dünyada ayarlayın. Kültü takip eden 90'lı bir grubun eski şarkıcısı olan Hollis Henry şimdi serbest çalışan bir gazeteci. Bir yeraltı sanat sahnesini araştırırken, dünyaya yayılan bir komploya rastlar. Genç adam Tito ve bağımlı / dilbilimci Milgrim de buna dahil. Bölümler yaklaşık üç sayfa uzunluğunda ve hemen hemen hiçbir şey olmuyor. Herkes kısa, dalgalı, sekansız konuşur, daha sonra gerçekçi olmayan bir uzunlukta açıklar. Kitabın sonunda, POV karakterlerinden herhangi biri hakkında çok az şey biliyordum ve daha az umursadım. Gibson'ın komployu, karakterleri veya onların gelişimini önemsemediğini asla hissetmedim - sadece otel odalarını ve ne kadar havalı ve gizemli Bigend'in olduğunu açıklamak istedi. Ne kadar iyi tanımlanmış olursa olsun, otel odaları umrumda değil ve reklam yöneticilerini özellikle etkileyici bulmuyorum. Söyleyecek bir şeyi ve söyleyecek bir hikayesi olmayan sıkıcı bir kitap. Yeraltı sanatçıları hakkında kısa bir hikaye olsaydı, konsept onu eğlenceli hale getirmek için yeterli olabilirdi. Fakat bir romanın içine gerilmiş, orada ne kadar az ilgi olduğu hiçlikle seyreltilmiştir.

2019-12-08 18:03

jahroots97278fc

Çizgilerin gerçeğini hissettim ...

2019-12-08 04:47

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk okumak itibaren EasyFiles

5.8 mb. indir kitap

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir itibaren OpenShare

3.7 mb. indir ücretsiz

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir itibaren WeUpload

4.3 mb. okumak kitap

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir itibaren LiquidFile

4.5 mb. indir

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk kitap tam sürümünü indir

Kitap başlığı

Boyut

bağlantı

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk okumak içinde djvu

3.2 mb. indir DjVu

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir içinde pdf

3.8 mb. indir pdf

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir içinde odf

5.8 mb. indir ODF

Çocuklarımız İçin Nutuk - Mustafa Kemal Atatürk indir içinde epub

4.5 mb. indir ePub