#

piotrwdowk2d74

Piotr Wd Wd itibaren Hałuszowa, Polonya itibaren Hałuszowa, Polonya

Okuyucu Piotr Wd Wd itibaren Hałuszowa, Polonya

Piotr Wd Wd itibaren Hałuszowa, Polonya

piotrwdowk2d74

Bu kitaptan başlayarak düşük beklentilerim vardı. Birçok genç gibi, iki yıl önce İngilizce dersleri için “Gece” okuduğumuzda bir Holokost kurgu aşamasından geçtim ve duygusal ve hassas olmasına rağmen türden biraz bıktım. Akordeon çalan babası ve hakaret ettiği, ancak Himmel Sokağı'ndaki koruyucu anneyi seven, 2. Dünya Savaşı sırasında beni etkilemeyen Liesel adında genç bir Alman kız hakkında "Kitap Hırsızı", ilk başta beni çok etkilemedi. Aslında, çok iddialı ve soyut olan yazının kendisi beni biraz etkiledi, ama hikaye öyle değildi. Sonunda nihayetinde beni yakaladı ve iyi bir hikayenin mükemmeliyetine verdim. Rudy adında genç, ilginç bir çocuk kendini kömür tozu ile boyadığı ve Jesse Owens gibi davrandığı zaman güler miydim? Evet. Hubermann'ın bodrum katında sakladığı bir Yahudi olan Max, Liesel'e "Mein kamp" ın boyalı sayfalarının üzerine bir kitap yazarken, kalbim biraz düştü mü? Ah evet. Bu kitap harika bir hikayeydi, ancak benim için uzun zaman aldı, çünkü A) uzun bir kitap ve B) YA kurgusu. Ama dürüst olacağım - sonunda neredeyse hıçkıyordum. Sonu gerçekten çok vurur, inan bana. Okurken ağlarsanız, iki tane kutu mendil bulundurun ve kesinlikle bu kitabı deneyin.

piotrwdowk2d74

'Wyatt merdivenleri aldı. Asansör mevcuttu ama asansörler bir tuzaktı. Doğruca birinci kattaki dairenin gizli kasasına gitti ve içeriği çıkardı: yedek para, iki sahte kimlik kümesi ve her iki mülkün tapusu. Sonunda gardırobunda asılı koyu renk elbiseyi kaptı. Evini sonsuza dek terk ettiğinde, fotoğraf, günlük, mektup ya da diğer hatıra eşyalarını bırakmadan almak istediği başka bir şey yoktu, çünkü düşünmek istediği geçmişi yoktu. ' Gizemli ve zor, Wyatt, arkadaşları, ilişkiler ya da duygusallık için hayatında hiçbir yeri olmayan eski moda bir soyguncu ve soygun biri. Onun hakkında neredeyse hiçbir şey bilmemize rağmen, iyi bir okuma için yapar. Bu romanın içine giren birkaç bölüm, Wyatt’ın kaçırılmaya ve çalınan bir tabancayı alıp yakalamaya çalışmaktan başka bir şey yapmadığını fark ettim. Kendimi bu anti-kahramanın daha sonra ne yapacağını ve nasıl yapacağını bulmak için sayfaları zorla açarken buldum. Yakında görünüşte basit bir mücevher soygunu kucağına düşer. Ne yanlış gidebilir ki? Doğal olarak, her şey. Bu mükemmel suç romanındaki kusur, zayıf ve inandırıcı olmayan kadınlardır. Wyatt’ın dünyası, striptizci, boş tezgâhtar asistanı, tasarruf ihtiyacı olan çift çarpı işareti olan bayanlar, rahatsız edici bir sütyenle üst üste eşleştirilmiş bir kadın polisi ve “yüksek topuklar ve acemilikten mahrum kalanlar” dır. Talihsizlikten düpedüz dilsizlere kadar uzanıyorlar ve çok fazla kişi çıplak ve savunmasız bir duruma geliyor. Kadın formuna odaklanma - madde olmadan - zaman zaman patolojik sınırda gibi görünüyordu. İyi noir, acımasızca eski okul maço olması gerekmez. Wyatt bunun için acı çekiyor. Garry Disher, türler ve yaş grupları boyunca 40'ın üzerinde roman yayımlayan en başarılı yazarlarımızdan biridir. Uzmanca yazılmış nesir, sıkı çizim ve ikna edici Melbourne atmosferi için Ned Kelly'nin ödüllü Wyatt'ını okuyun. Garry Disher ile röportajımı izle: http: //www.13thstreetuniversal.com.au ...

piotrwdowk2d74

Bu kitap çok ilham vericiydi - bir bireyin bu dünyada ne kadar bir değişiklik yapabileceğini ve bu tür insanların sahip oldukları özellikleri öğreniyorsunuz. Yazma tarzı en iyi olmadığı için 5 yıldız vermekten vazgeçtim, ancak okunması gereken sebep bu değildi.

piotrwdowk2d74

Eğlenceli kitap; muhtemelen daha yüksek bir derece verecekti - çok hafif ve kolay okuma; eğlenceli mizah - ama biraz tahmin edilebilir. Bu yazardan daha fazlasını okumak için sabırsızlanıyorum ... bazen hafif bir kaçış iyidir.

piotrwdowk2d74

Ben gerçekten Peter Pan gibi bir kitap okumak için değilim, çünkü daha çok seks, uyuşturucu ve bağımlılık hakkında kitap okumak için bir kızım, çünkü böyle çılgın / hastalıklıyım. Haha. Ama, içinde bulunduğum kitap kulübüm, listenin başında Peter Pan vardı. İlk önce okumak için oy vermiştim, çünkü gerçekten benim kitap tarzım olmasa da okumak istediğim bir kitaptı. İlk başta gerçekten çok beğendim. Bu noktada, kitap kulübünün sandığından daha hızlı okumak istediğim noktaya geldim. Tabii ki okumaya devam edebilirdim, ama kitap kulübüyle aynı hızda gitmek istedim. Kitap kulübünün daha fazla bölüm ekleyeceği gün çok heyecanlandım ve okumayı durduramadım. Ancak, eylem / maceranın çoğunun yer aldığı kitaba biraz daha girerek kendimi sıkıldım. Neden olduğundan emin değilim, çünkü çoğu insanın kitaba gerçekten girmeye başladığı yer olduğundan eminim, ama bu sadece ben değildim. Aslında kitap kulübünde geride kalmaya başladım (ama aynı zamanda çok çalışmaya başladım ...) Kitap iyiydi ve son sadece parlaktı. Sonu okumaktan gerçekten keyif aldım. Diyelim ki doruk diyelim, eğer bunu söylemek istediğiniz buysa, aslında beni sıktı. Yine de tuhafım ve çoğu insan bu kitabı beğendi. Sadece sıkıcı orta yüzünden üç başlangıç yapıyorum. Ama sonra tekrar, ortanın sıkıcı olduğunu düşünen tek kişi ben olabilirim. Okuduğuma pişman değilim, çünkü sonunda okuduğumu söyleyebilirim. Gerçi hayal kırıklığına uğradım.