#

si-art

Anastasiya Veleva Veleva itibaren Baltmuiža, Prodes pagasts, LV-5471, Letonya itibaren Baltmuiža, Prodes pagasts, LV-5471, Letonya

Okuyucu Anastasiya Veleva Veleva itibaren Baltmuiža, Prodes pagasts, LV-5471, Letonya

Anastasiya Veleva Veleva itibaren Baltmuiža, Prodes pagasts, LV-5471, Letonya

si-art

Oldukça iyi WW II Kitap, eğer ne olduğunu yeniden düşünmenizi sağlar

si-art

Yabancılar söz konusu olduğunda hiçbir vücut Larry Niven'i yenemez! Bu yüzden diğer yazarların onun konseptiyle ne yaptığını görmek istedim. Üç hikaye var; birincisi Larry Niven tarafından (4 verdim); ikincisi Poul Anderson (2 1/2 verdim) ve üçüncüsü Dean Ing (4 verdim). Sanırım hangi hikayeden hoşlanmadığımı söyleyebilirsin. Özür dilerim Poul'un iyi bir yazar olduğunu biliyorum, ancak giremedim. Konuşmayı arsa boyunca ilerletmek için kullandı ve akmıyordu, neler olduğunu çözemedim. Ama belki sana o şekilde vuramaz. Serideki ikincisini kesin olarak okuyacağım.

si-art

Bu kitabı gerçekten beğenmek istemiştim ama bunun benim için biraz kapalı olduğu bir şey vardı.

si-art

Bu güzeldi. Harika değildi ama korkunç değildi. Bir süredir bitirdiğim ilk kitap olması yeterince iyiydi. Bear'in iç diyaloğunun çok uzun zaman önce sarıldığı bir başka incelemede belirtildi. Katılıyorum ... şiddetle. Başlangıçta o kadar da kötü değildi kafasında ve içinde başıboş dolaşıyordu. Kitabın yaklaşık yüzde otuzunda iken onu sallamak istedim ve onu sert sallamak istedim. Yazar bu kitapta pek çok kitapta bir şeyler yaptı. Haberleşme noktasını kullanarak komployu itti. Bear asla söylenmesi gereken bir şey söylemez. Her defasında, tavukları ortaya çıkardığı herhangi bir duruma en küçük netliği ödünç verme şansına sahip. Otter orada işleri yapmak için çaba harcayan bir şey yapmadıysa, bu çok sinir bozucu olmayabilir. Oh, Otter, ne kadar harikasın? Otter, Bear ile hastaydı. Bear'in kalbine girmesine izin verdi. Bear'e aklında ne olduğunu söyledi. Bear'e her şeyi verdi ve kitabın çoğu için Bear ona bir şey verirse çok az verdi. Afedersiniz Otter, Bear'i neden seviyorsunuz? Bir noktada Bear, Otter'a Otter'e vermesi gereken her şeyi verdiğini söylüyor ve kendime bir şeyleri özlemiş olmam gerektiğini düşünüyorum, çünkü bana tam tersi gibi geliyor. Ayı ve Otter arasındaki ilişkinin dengesiz doğası bir süre sonra benden rendelenmiş. Çocuk kitabın en iyi parçasıydı. Komikti ve kitaplardaki çocukların genelde olduğu gibi sevinmemiş olsa da, bununla iyiydim. İkincil karakterler unutulabilirdi. Creed, Anna ve adını hatırlayamadığım yaşlı kadın hakkında söyleyecek çok şeyim yok. Bana bir etkisi olursa fazla bir şey yapmadılar. Bu kitap daha kısa olabilir mi? Evet. Kitabı daha az tekrarlayan ve daha ilgi çekici hale getiren iç diyalogun çoğu kesilmiş olabilir. Sonuçta, bu yazar tarafından başka bir kitap okurdum. Dediğim gibi, kitap bitirdiğim kadar iyiydi ve bir süredir bir kitap bitirmedim.

si-art

Bu kitabı sevdim. Gerçekten size 30'ların başında seyahat eden karnavalların yaşamları hakkında bir fikir veriyor.

si-art

Kardeşler Karamazov, gerçekten de elinden gelenin en iyisini Dostoyevski. Bu kitaba biraz kısmi olabilirim çünkü üzerine tezimi yaptım. Ben her zaman Rus romanlarını sevmiştim, belki de ne kadar dramatik olduklarından ya da her karaktere verdikleri on isimden ya da karakterlerin çoğumuzun karşılaştığı çatışmalarla ilgilendiği için. Karamazov Kardeşler'de, Dostoyevski, her insanda iyilik ve kötülük olduğunu, bir kişinin ahlaki seçimleri olduğunu gösterir. Karakterleri ahlaksızlıkları, yanıltıcılıkları ile mücadele eder, toplumda Tanrı ve Hıristiyanlık fikrini sorgularlar. Her karakter kendi şeytanlarıyla yüzleşir ve “ebedi” soruların cevaplarını bulmaya çalışırken, roman boyunca idealleri değişir ve gelişir. Kitabı seviyorum, çünkü gerçek, geçmiş zaman için fantastik bir hikaye değil, insanların kendi içlerinde ve toplumdaki çatışmalarla nasıl başa çıktıklarının araştırılması. İşte en sevdiğim alıntılardan bazıları: "Bir canavar hiçbir zaman bir erkek kadar acımasız olamaz" "" Birinin soyuttaki komşularını, hatta uzaktan bile sevebileceği "" Çünkü sonsuz bir Tanrı yoksa, böyle bir şey yoktur. erdem ve buna gerek yok "

si-art

Qaht - 2011

si-art

Translating...

si-art

Julius Lester'ın Çocuklara ve Diğer İnsanlara Yazma Üzerine. Harika bir çocuk yazar tarafından ne harika bir anı. Bunun yazı ile yapıldığına dair beyanı gibi göründüğü için üzgünüz. Sonra tekrar fikrini değiştirebilirdi. Bu kitap sadece yazısıyla ilgili değil. Bu onun inancı hakkında - güneyde siyah, bir vaizin oğlu ve bir yetişkinken Yahudiliğe dönüşüyor. Ayrıca, rekoru düzleştirme veya duygularını bilmesine izin verme girişimi gibi görünüyor. 1960'larda yazdığı bir makalede sundukları fikirlerin gözden geçirilmesi veya ırkçı hikayenin küçük bir tekrar yazmayı neden seçtiğini ve neden ve nasıl seçtiğini ayrıntılı bir açıklaması gibi, sadece bir fikre odaklanan birkaç kısa bölüm var. . Bu kitapta diğerlerinden çok sayıda harika alıntı kullanıyor ve kendisi çok akıllı ve teklife layık. İnşallah bu kitapta yazım kariyerinin sonunu işaret ediyor.

si-art

Her Amerikalı, hayatında en az bir kez bu kitapta yer alan belgeleri okumalıdır.

si-art

Efsane Müteahhit bana düşünce için yiyecek verdi. Bu çok kompakt bir kitap, ancak işletmelerin nasıl başarısız olduğu ve başarılı olduğu hakkında bilgiler, rehberlik ve hikayelerle dolu. Sanal asistan olarak bu kitap benim işletme kurulumuma yardımcı olmak açısından çok değerli.

si-art

Bu hikayenin tadını çıkarıp, küçük bir Kuzeybatı kasabasında sansasyonel bir olayın yüzyılın başlarında nasıl oynandığını okumak ilginç. Şimdi o bölgeyi ziyaret etmek istiyorum!

si-art

İç savaş hakkında iyi bir orta sınıf tarihsel kurgu. Savaşın her iki tarafına da iyi bir bakış, vatandaşların POV'su üzerinde duruldu. Gelecek tam inceleme.

si-art

Harika bir okuma! Gerçekten, gerçekten. Modası geçmiş hissettiren kısımlar var (orijinal yayınlanmasından yaklaşık 10 yıl sonra), ancak bunlar kolayca gözden kaçabilir (ve bu sadece okuyucumun önyargısı olabilir). Tartışma ve yansıma için iyi olan bazı taşlar vardı: "Cinsiyet - nasıl düşündüğümüz ve nasıl yaptığımız - son otuz yılda son dört ya da beş bin yılda olduğundan daha fazla değişti." Yani, evet. Biz biliyoruz ki. Ama bununla gerçekten oturmak ve bu ifadenin büyüklüğünü almak inanılmaz. İnsanlığa hayranım. Sonsuza kadar Clitoratti!

si-art

Rhoda is Gilchrist's most memorable and autobiographical character. This collection was a wonderful tribute.

si-art

The entire Earthsea cycle is amazing, but The Tombs of Atuan is the best of the lot. Brilliant, sharp, painful, dark, complex, and beautiful. If nothing else, read the first two books of the series, just so you can read this one.