#

sophiecyzewski

Sophie Cyzewski Cyzewski itibaren Ferryville, WI 54628, Birleşik Devletler itibaren Ferryville, WI 54628, Birleşik Devletler

Okuyucu Sophie Cyzewski Cyzewski itibaren Ferryville, WI 54628, Birleşik Devletler

Sophie Cyzewski Cyzewski itibaren Ferryville, WI 54628, Birleşik Devletler

sophiecyzewski

İrlanda tarihi çok kıvrımlıdır. Zaman zaman bu kitapta biraz kaybolmuş hissettim, ancak Rutherford yaklaşımı ve sorunsuz hale getirmeye çalıştığı için hak ediyor, ancak yardım edemedim, ancak bazı bilgi parçalarını kaçırdığımı hissediyorum.

sophiecyzewski

Bu kitabı edebi değeri için beğendim, ancak sunulan teoriler ilerledikçe, insanların kahramanın varsayılan otoritesine bağlı kalmak yerine onları dikkatle incelemelerine izin vermesini ummak zorundayım.

sophiecyzewski

Bu, 1850'lerden itibaren bir ailenin beş nesline sarılmış olan Kuzey Orta Batı'nın Yerli Amerikalılarının inanılmaz bir tarihi. Lakotas'ın "Donuk Bıçaklar" hikayesi, Yaralı Diz'i 1890 katliamından 1970'lerin ve daha fazlasının silahlı duruşlarına kadar yayıyor. Aile, Little Bighorn'dan, her iki Dünya Savaşı'na, Vietnam'a, Çöl Fırtınası'na kadar her Amerikan çatışmasının bir parçası oldu. Bu kitap gerçekten, insanların ölçülemez zorluklardan nasıl kurtulduğunu ve kendilerini nasıl bulduğunu ve tüm bunlara rağmen kültürlerini ve kimliklerini nasıl koruduğunun bir tarihçesidir. Bildiğim şeylere hayran kaldım, çünkü kendimi Amerikan Kızılderili hikayesine aşina olduğumu düşünüyorum. 1800'lerin sonlarında ABD hükümetinin güçlü ve bağımsız insanları hükümetimize bağımlı olmaya zorlama misyonunun ne kadar derin olduğunu asla fark etmedim. Bunu uygulamak ve Hint nüfusunun açlığını hızlandırmak için Buffalo'yu öldürmenin bir politikası olduğu hakkında hiçbir fikrim yoktu. Lakota arasında kendi liderliklerinin halkını hedef aldığını gören çatışmalar hakkında bilgi edindim. Starita, bizimle kayda değer bir aile geçmişi paylaşıyor ve onunla anlatılmak ve duyulmak isteyen birçok hikayeyi belgeledi. Oku bunu!

sophiecyzewski

Bu harikaydı. Diğer Pratchett kitaplarında bulunan birçok temayı içeriyordu ve bana düşünecek çok şey verdi. Karakterlere aşık oldum ve gerçekten iyi bitti.

sophiecyzewski

Thought it was basically a "Twilight" wannabe - just with witches instead of vampires, and not as good in my opinion. The love story is sweet at least