#

alonsobeat2af0

Beatriz Alonso Castro Alonso Castro itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Beatriz Alonso Castro Alonso Castro itibaren Texas

Beatriz Alonso Castro Alonso Castro itibaren Texas

alonsobeat2af0

Bu, aldığım ve birkaç kez okumaya başladığım bir kitap. Sonunda diğer birkaç Hessen romanını okuduktan ve daha fazla özlem yaptıktan sonra, sıkıcı bir topraklama birinci bölümünden geçtikten sonra, ortaçağda bir manastırda buluşan iki arkadaşın yürek parçalayan hikayesine süpürüldüm. Nergis, çok genç bir adam olarak din ve ritüel dolu bir manastır yaşamı yaşamak için istifa ettiğini bilerek, başlangıçtan beri bir keşiş olmaya mahkum edildi. Öte yandan Goldmund, dışarı çıkıp yaşamak ve dünyayı deneyimlemek isteyen sanatsal bir hayalperestti. Manastırdan kaçarken, hemen o zamana kadar tanıdığı katı dini çevrenin dışında kadınları ve yaşam gerçeklerini deneyimlemeye başladı. Kara vebadan sağ kurtulan topraklarda seyahat etti, ancak çok fazla ölüme ve üzüntüye tanık oldu, sonunda nişini bir heykeltıraş olarak buldu. Tabii ki, Narcissus'la tekrar hikayenin sonuna doğru, ikincisi idam edilmesinden kurtardığı ve yerleşik sanatçı olmak için manastıra geri döndüğü yollardan geçiyor. Şimdiye kadar okuduğum en dokunaklı hikayelerden biri ve kesinlikle en ödüllendirici hikayelerden biri. Yaşamımı, içinde yaşadığım ana odaklanıp onu kınamadan deneyimlemeye kadar değiştirdi. Aynı zamanda dünyanın geri kalanını daha az üzüntü ve gerçekten önemli olanın kabulü ile görmeme yardımcı oldu.

alonsobeat2af0

Bu kitaptan kaçınmaya devam ettim. Kaplanlı bir teknede mahsur kalan bir çocuk kavramını satın alamadım. Ancak daha fazla insan bunu önerdi. Bu kadar hızlı bir okuma oldu ve gerçekten olup olmadığını merak ediyor :)

alonsobeat2af0

Biraz tuhaf, ama çok başarılı ve güzel yazılmış bir kitap. Bu Randall Kenan'ın ilk romanı, ama o kadar iyi yapılmış ki anlatması zor.

alonsobeat2af0

Bu roman etkili bir şekilde erken sömürgecilerin mücadele ettiği haklar ile kölelere hem isyancılar hem de sadık kişiler tarafından verilen hakların eksikliği arasındaki ironiyi gösteriyor. Ayrıca, Lady Seymour gibi, yardım ettiğini düşünmüş olan bir bireyin Isabel'i nasıl kişi olarak tanımadığını, sadece bir mülk parçasını nasıl tanıdığını gösterir. Isabel'in umudu nasıl sürdürdüğü ve hayatta kalma arzusu şaşırtıcı ve gerçek cesaret sergiliyor.