#

vichusvich9e22

Vishnu Bfx Bfx itibaren Karolew, Polonya itibaren Karolew, Polonya

Okuyucu Vishnu Bfx Bfx itibaren Karolew, Polonya

Vishnu Bfx Bfx itibaren Karolew, Polonya

vichusvich9e22

... ve Bay Turtledove'un I. Dünya Savaşı'nın kurgusal alternatif versiyonu devam ediyor. Çok aferin, zaman zaman yaya olan nesrin niteliğinde değil, tarihin açık aşkı ve olayların mantıksal akışının yanı sıra küçük ayrıntılara obsesif dikkat. Bu, tekrar okuyacağım bir dizi; bu tür kurgu ile ilk kez özlediğim şeyler olacağını biliyorum.

vichusvich9e22

Bununla başlayacağınızı bilmek zor ... zift mükemmel, keskin kenarlı akıllı-çocuk-kötü-çocuk sesi? Yaratıcı ve inandırıcı "gözaltı defteri" biçimi, zaman ve çocuk bakıcısı arasındaki hızlı değişimlerle tamamlandı mı? Tüm bunları sevdim ... ama bence beni gerçekten çeken bu kitabın kalbi (yazar Mark Shulman, söylememden nefret edebilir ... muhtemelen kahvaltıda "kalbi" olan kitap yiyen sert adamlardan biri, ama gerçek.) Gerçek şu ki, SCRAWL'ın ana karakteri ve anlatıcısı Tod, sınıfımda pek çok kez öğrettiğim bir çocuktu - o, zeki, komik, meydan okuyan, dürtüsel ve içinde yaşıyor çok daha ayrıcalıklı çocukların (ve öğretmenlerin) asla gerçekten anlamayacağı bir dünya. Ve o harika. Bunu okuyun - yaptığınız için çok mutlu olacaksınız - ve sonra isteksiz okuyucularınızın herhangi birine iletin. Öğretmenler için not: lise kalabalığına yönelik olsa da, bunu 7. sınıf öğrencilerimle paylaşmamı engelleyecek hiçbir şey yok. Şiddetle tavsiye edilir.

vichusvich9e22

Bu muhtemelen şimdiye kadar yazılmış en iyi kitap. Okulda hiç okuma fırsatım olmadı, öğretmenlerim tahmin ettiğim diğer şeylere geçtiler, bu yüzden 'her yıl en az bir klasik okudum' kararımın bir parçası olarak, birkaç yıl önce aldım. Ve aşık oldum.