#

fabriziamilia

Fabrizia Milia Milia itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Fabrizia Milia Milia itibaren Texas

Fabrizia Milia Milia itibaren Texas

fabriziamilia

"Absalom, Absalom" adlı romandan William Faulkner, önce Yukonapatova adlı hayali bir bölgeye gönderme yaptı. Faulkner'e göre Mississippi Nehri etrafındaki bu hayali toprak 2.400 mil kare ve 15.611 nüfusa sahip ve Jefferson City'nin merkezi. Faulkner, bölgenin kendisine ismini verdiğini ve onun ve onun bütün imtiyazlarının kendisine ait olduğunu yazıyor. Faulkner'ın uzun ve kısa çalışmalarının çoğu, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu bölgesinde yaşayan, yerli yerlilerin, kölelerin, Kayaların efendisi ve diğer birçok ırkın yaşadığı bir bölgede yaşayan karakterlerin yaşamları, ilişkileri ve maceralarıyla ilgilidir. Ve ABD'de yaşayan insanlar, Faulkner'ın Amerika örneğini yaşamaktadır. Birçok Faulkner sonrası yazar bu güzel geleneğe ilgi duydu ve kendilerini bazı çalışmalarının maceralarının hayal ettikleri gibi şehirlerinin ve topraklarının karakterleri ve karakteristiklerinin ötesine geçen hayali bir şehir veya bölge olarak belirledi. , İşlerinde. Gabriel García Márquez'in Macondo'su bu şehirlerden biri - hayali topraklar. Salman Rushdie'nin "Bombay" ı ve Reykjavik'in Aina Mao Godmunsen'i de öyle. Faulkner, 2400 Mil kare metrekarelik hayali bölgesi Mississipi ve Yoknapatawpha hakkında yazıyor. Jefferson kent merkezinde yaşayan 15.611 nüfuslu olmasına rağmen, karakterlerin görünür ve görünmez güçler tarafından empoze edilen durumlardan muzdarip olduğu romanlarında dünyanın her bir bölümünü her zaman görüyorum, ancak yaşadıkları gibi hayatlarına devam ediyorlar. başka bir olasılık yok ...

fabriziamilia

İlk olarak, kendimle ilgili küçük bir arka plan ve neden bu kitapla ilgilendiğim ... Açıklanamayan şeyler hakkında her zaman güçlü bir merak duydum (kim yapmıyor?!?) Ve bakalım, bir sürü şey var herhangi bir fizik, matematik, fen, vb. kullanılarak açıklanamayan şeyler. Ve beni tanıyan (ya da özellikle üniversite yıllarında beni tanıyan herkes) AÇIKLAMA YAPMAK İSTİYORUM !!! Bu sadece ben ve bilimsel aklım. Yani, sanırım açıklanamayan bu yüzden bana bu kadar ilgi çekici, çünkü beynim her zaman buna bir cevap vermeye çalışıyor. Her neyse, Alton'da (evet, çok eski) eski bir evde yaşıyor ve orada kendi açıklanamayan deneyimlerime sahipken, bu kitabı okumakla gerçekten ilgileniyordum. Tarih için de bir tutkum var, ancak okul ders kitaplarında anlatılan tarih değil (savaş 'X' blah blah tarihinde başladı ve blah blah tarihinde son blah savaşı ile sona erdi), ancak daha ziyade kişisel perspektif - gerçekten o ana çektiğiniz yer, çünkü bizden önce yaşayan insanlarla kişisel bir bağ hissediyorsunuz. (Bu yüzden tarihsel kurguyu ve arkeolojiyi çok seviyorum). Tamam, bu yüzden tarih, açıklanamayan şeyler gibi ve bölgede kişisel bir ilgi vardı. Mükemmel! Okumak için harika bir kitabım vardı! Önce olumlu puanları vereyim. Bölgenin öyküleri, bölgenin bugünkü öykülere kadar önceden yerleşmesinden başlayarak (bir şekilde) kronolojik sırada anlatıldı. Bazen kronolojik görünüm daha az kronolojikti çünkü Troy daha coğrafi bir moda girdi - Tamam, bu iyi, bunun amacını anlıyorum. Örneğin, Alton'daki ünlü perili yerlerin hepsi bilinen bir "hayalet tarihi" ne de herhangi bir hayalet partner sistemimiz yok :) Çoğunlukla anlatılan hikayeler çok ilginçti - Troy'un yaptığını kolayca görebilirsiniz bize bu kitabı vermek için tutkusunu araştıran bir çok çalışma. Ayrıca, bölgenin kendisinin tarihi hakkında bilgi edinmek çok temizdi - başlangıçta nasıl yerleştiğinden ve geliştirildiğinden, Lincoln hikayelerine, Lovejoy hikayelerine, İç savaş hapishanesine hikayelere vb. Ve negatiflere ... Bu kadar çok dilbilgisi hatası, yazım hatası ve (bir arkadaşının söylediği gibi) jr yüksek kitap raporu tarzı yazma ile yayınlanmış bir kitap okudum düşünüyorum. Kitabın yolunun 1 / 3'ünü "hayalet" kelimesinin meydana geldiği zamanları saymam gerektiğini düşünüyordum. Ayrıca kitabın başlarında tüm bölümün basitçe tekrarlandığı bir nokta vardı. Neredeyse bir kes ve yapıştır yapıldı ve daha sonra kopyayı yine de bıraktılar. Bence tüm bunlar iyi bir editörle çözülmüş olabilir. Kitabı bazı noktalarda okumak acı çekti ve bırakmayı istemeye devam ettim, ama içeriği çok merak ettim - bu yüzden kamyon kullandım. İtiraf ediyorum, kendim bir yazar değilim, ama bolca okudum ve bu iyi yazılara karşı iyi bir şekilde yığılmadı. Kitap iyi düzenlenmiş olsaydı, Troy'un oldukça zengin bir adam olacağına inanıyorum. Ama kim bilir? Belki zengindir! ;-)

fabriziamilia

I love this book. It has rekindled my committment to living sustainably to the best of my urban ability. I am now spending a lot of money on meat, but eating it less. I now buy almost all my produce at the farmer's market... Its true that Michael Polan is not preachy...he is a good reporter, in that he observes what he sees when he visits farmers and discusses facts... Very well written, easy to follow.

fabriziamilia

Fun little read! I like these snarky little Urban Fantasy novels. Kind of like a less Dresden Files (with hits and missed on the pop culture, lesser editing, and a few too many discrepancies in the canon/myth).