#

jralls

Jon Ralls Ralls itibaren 2443 Deutsch-Brodersdorf, Avusturya itibaren 2443 Deutsch-Brodersdorf, Avusturya

Okuyucu Jon Ralls Ralls itibaren 2443 Deutsch-Brodersdorf, Avusturya

Jon Ralls Ralls itibaren 2443 Deutsch-Brodersdorf, Avusturya

jralls

Bu romanı bir yıldan fazla okudum, çünkü büyük, 1.074 sayfa ciltli. Ancak geçici olarak, Kubbenin Altında Kubbenin kendi sözleriyle "metale giden pedalla" yazmaktan hoşlanan Stephen King tarafından yazıldığını unutmuş olabilirim. Kubbe altında bir Stephen King romanının tüm izleri vardır: şiddet, büyük yıkım, cinsellik (sapkın) ve lezzetli bir şekilde ahlaksız bir kötü adam. Aynı zamanda o kadar büyük bir karakter dökümüne sahiptir ki, King kitabın önündeki ana karakterleri (kategorilerde, daha az olmamak kaydıyla) kolay başvuru için listeler. Ayrıca bize, Chester'daki Mill'in (çorap şeklindeki kasaba, hikayenin gerçekleştiği yaklaşık 2.000 nüfuslu) romanın ana işaretlerini gösteren bir haritası da veriyor. Kahraman Dale "Barbie" Barbara, düş kırıklığına uğramış eski bir ordu subayı (son birkaç aydır Sweetbriar Rose restoranında aşçı olan) kubbe indiğinde şehir dışına çıkıyor. Kubbenin ne olduğunu veya neden yıkıldığını söylemeyeceğim. Barbie'nin tuzağa düşürüldüğünü, sakıncalı olduğunu söylemek yeterli. Kasabanın bazı genç serserileri arasında, özellikle de Büyük Jim Rennie'nin oğlu olan Junior Rennie arasındaki kötü kan yüzünden ayrılıyordu, araba satıcısı ve kasabanın üç seçicisinden biriydi. Big Jim kubbeyi liderliğini iddia etmek için kullanır. Kasabanın, dünyanın geri kalanından kesilmesi emrini vermek için bir lider gerekiyor ve bu lider neden Büyük Jim olmasın? Tek sorun, Barbie'nin onu eski komutanı Albay Cox'u aramayı başarması ve onu Albay'a terfi ettirmesi ve durumdan sorumlu tutması. Bu, "özel" polis memurlarının yardımı ile şehri ele geçirme görevine başlayan Büyük Jim ile iyi oturmuyor. Bunlar, Büyük Jim'in onlara söylediklerini yapacak, vatandaşları aynı hizada tutmak için gerekli olan her türlü gücü (hatta gereksiz) kullanarak kasaba haydutları. Barbie ve şehre geldiğinden beri yaptığı arkadaşlar Büyük Jim'in hedefindeki en büyük engeller. Big Jim'in planlarına müdahale etmemesi için susturulması, itibarsızlaştırılması ve / veya öldürülmesi gerekir. Kubbenin altında büyük bir roman olabilir, ancak heyecan verici doruk ve sonuç olsa da, sayfa çeviricidir. Son derece (çok yüksek) tavsiye ederim.

jralls

Bu kitaba gerçekten aşık değildim. Bence konsept harika bir fikir (birkaç noktadan Lincoln hakkında hikayeler anlatıyor) ve romanın genel belirsiz tonunu sevdim - sanırım ABD tarihinde gerçekten dehşet verici bir zaman olanı romantikleştirmeye meyilliyiz ve Yazarın, o zamanki birçok insanın hissettiğinden emin olduğum kayıp ve üzüntü duygularını canlandırmakta iyi bir iş çıkardığını düşünüyorum. Kitap boyunca açık bir zaman çizelgesi olmadığı gerçeğini beğenmedim. Bu yüzden anlatılar biraz kafa karıştırıcıydı ve her şey birbirine karışmış gibiydi. Ayrıca pek çok anlatının dilinden de hoşlanmadım. O dönemin insanlarının kafasını kestiğini biliyorum, ama onları F-kelimesini kullanarak Braver'ın sandıkları kadar sık kullandıklarını hayal edemiyorum. Dil sarsıcıydı ve anakronistik görünüyordu, beni anlatılardan çekti, çünkü çok tiksinmiştim. Ayrıca çok hoş görünmeyen bazı grafik seks sahneleri de var - Herhangi bir kitapta bunun hayranı değilim, ama bu türden bir kitapta bu tür şeylerin olması özellikle garip görünüyordu. Bir kitap kulübü kitabı olmasaydı, muhtemelen ilk anlatımdan sonra koyardım.

jralls

1500'lerde Venedik'te geçen bu tarihi roman ilginç, hızlı bir okuma. Karakterler ve hikaye iyi gelişti. Ancak, sonunda eksik bir şey olduğunu hissettim. Belki de bir romandan çok bir film senaryosu gibi görünüyordu. Yine de, tamamen zevkli bir okuma.

jralls

bu kitap sanatla ilgili ama yine de sanatla ilgili değil. ancak sanatı, resimleri ve heykelleri ve kreasyonları gerçekten görselleştirebileceğiniz şekilde, bu karakterleri çok net bir şekilde görebileceğiniz şekilde tarif etmeyi başarıyor. en baştan beklediğinizden daha karanlık ve mutlu sonlarla ilgili değil. bu gerçek hayatla, new york'ta ve aşkın büyümesi ve bükülme ve değişme şekli, büyüme şeklimiz - çocuklar ve yetişkinler ve sanat sadece bir sanat olsa bile her zaman bir şekilde mevcut hatırlama. akıldan çıkmayan, parlak. yazı çarpıcı ve şaşırtıcı ve geri dönmeye devam edeceğiniz görüntüler var.

jralls

Harry Potter hakkında söylenmemiş hakkında ne söyleyebilirim? Hayal gücünüz yoksa ya da ruhunuz yoksa ya da başlarınızı eğlenmek için küçük yavrulardan ısırırsanız, bu kitapları beğenmeyebilirsiniz.