#

10mg

Li Baowei Baowei itibaren Ratanpur, Fatiktola, Bangladeş itibaren Ratanpur, Fatiktola, Bangladeş

Okuyucu Li Baowei Baowei itibaren Ratanpur, Fatiktola, Bangladeş

Li Baowei Baowei itibaren Ratanpur, Fatiktola, Bangladeş

10mg

“Ve söyledikleri her şeyi kasteden insanlar hakkında olan şey bu. Herkesin de yaptığını düşünüyorlar.” Bir kez bir roman okuyun. Kabil'de 70'lerde yetişen zengin bir Afgani çocuk hakkında, hizmetkâr arkadaşı ile hizmetkârının sadakatine rağmen kötü davrandığı hakkında. Sovyetler kontrolü ele geçirdiğinde (Fremont'a!) Kaçar ve geride bıraktığı arkadaşı hakkında suçluluk duymaz. Kitapta Fremont hakkında okumayı sevdim, yazarın bildiğim sokak adlarından bahsedeceği zaman ... Fremont hakkında yanlış olduğunu bildiğim kitapta biraz olmasına rağmen: Fremont Bulvarı'nda bir Hint sinemasından bahsediyor ve yıl, bir ara 80'lerin ortalarında veya başlarında olması gerekiyordu. Bu tiyatronun bir Hint tiyatrosuna dönüştüğünü hatırlıyorum ve çok uzun zaman önce değildi. Her Cuma gecesi Rocky Horror Picture Show'u gösterdiğini hatırlıyorum. Ama hiç izlemedim. Sadece biliyorum çünkü dışarıda işareti vardı. Her neyse, bu kitap oldukça iyiydi, diye düşündüm.

10mg

Mükemmel! 100 sayfada hızlı bir okuma için doğru uzunluk, ama çok fazla altını çizdim :) Silber, cinsiyetin rolünü tam olarak incelemiyor, öncelikle kuzey ve güney beyaz kadınlar arasındaki farklılıklara odaklanıyor, ancak birkaç pasaj var Afrikalı-Amerikalı kadınlar ve erkekler de. Savaştan önce, savaş sırasında ve savaştan sonra kadınların algısının nasıl değiştiğine dair düşünceli bir inceleme ile iyi bir başlangıç noktası.

10mg

Soykırım sırasında Hansel ve Gretel hikayesi hazırlandı. Kötü üvey anne, aile Nazi'den saklanırken babalarını onları ormanda bırakmaya zorlar. Yahudi isimlerini gizlemek için Hansel ve Gretel isimlerini alan çocuklar, ormanda bir kulübede yaşlı bir kadın bulana kadar dolaşıyorlar. Onları içeri alır, ancak Nazilerin dehşetini asla uzak değildir. Her zaman hoş bir hikaye değil, iyi yazılmış bir hikaye.

10mg

Genel olarak bu dizi gerçekten keyif aldım. İlk ikisinin en iyisi olduğunu düşündüm.

10mg

genç okuyucular için çok tatlı ve iyi yazılmış bir hikaye :) çizimler harikaydı - keşke daha fazlası olsaydı.

10mg

One of my all-time favorites (one of my top 10 books to take if I had to go live on a deserted island, especially one without Internet) - touching and hilarious essays that every booklover/editor will appreciate. This book didn't change my life so much as strongly affirm my worldview vis-a-vis books and reading (which, let's admit it, is kind of a nice thing). Anne Fadiman is such a Kindred Spirit - almost every essay here had me nodding and/or shouting, "Exactly!!" In the decade or so since I first encountered this book, I've continually referenced these essays while going about my life (and I still chuckle whenever I think, "Sir, you must NEVER do that to a book!"). Like, when I was studying abroad in Argentina in 2001, I realized I was in the "carnal love" (as opposed to "courtly love") camp, at least for travel books, when I had no problem tearing out (insert gasps here on behalf of courtly lovers of books) the relevant pages of my Rough Guide to Argentina before going on a trip (but, I must confess, I've bravely creased spines of some of my other books and pretended not to care, but still cringed a bit inside). And as my Goodreads profile indicates, that my hubby is not much of a fellow reader or collector of books means both more space for my books in our house and no "marrying libraries" dilemma (though, the way Fadiman describes it, what a fun dilemma to have - when weeding out duplicates, would you, say, keep the signed, pristine first edition or the dog-eared paperback with your husband's margin notes from adolescence?). If you enjoy steeping yourself in books and words, have ever self-righteously pointed out a typo in a Chinese take-out menu, have been bothered by the fact that a sign in a bathroom stall reads something like: Please don't put toilet paper in the toilet (yes, HORRORS, the line breaks in the middle of a prepositional phrase!! true story from one of my best friends, who also loves this book...) ... and have not yet experienced this wonderful bundle of essays, you should read this IMMEDIATELY.