#

ertwa

itibaren Trehafod, Pontypridd, Rhondda Cynon Taff CF37 2NA, İngiltere itibaren Trehafod, Pontypridd, Rhondda Cynon Taff CF37 2NA, İngiltere

Okuyucu itibaren Trehafod, Pontypridd, Rhondda Cynon Taff CF37 2NA, İngiltere

itibaren Trehafod, Pontypridd, Rhondda Cynon Taff CF37 2NA, İngiltere

ertwa

Bu kitabı çok sevdim ve zaman zaman üzgün ve güçlüydü.

ertwa

Harika bir çağdaş yazarın kesinlikle büyük bir okuması.

ertwa

Önce Küçük Kadınlar, Green Gables'tan Anne ve New Moon'dan Emily'yi okuyun. Ondan sonra, idealize bir çocukluk için hala bir zırvalıkınız varsa, o zaman Sunnybrook çiftliğinin Rebecca'sını okuyun.

ertwa

Açlıktan ölmek üzere olan bir sanatçı olmanın nasıl bir şey olduğunu hiç merak ettiyseniz, bunu okumayın ... bu sizi utandırır.

ertwa

Rosemary Elizabeth, küçük kardeşi ve küçük kardeşi, annesi onları küfürlü bir babadan uzaklaştırdığında, Dünya üzerindeki Cennet adlı bir Çalkalayıcı Topluluğa getirilir. Ne kadar uğraşsa da, asla beklenen mükemmellik seviyesine kadar ölçüm yapamamasına rağmen. Çalkalayıcı topluluğu hakkında iyi bir şey söylüyor, ancak Çalkalayıcıların iyi gelişmiş bir romanı için Janet Hickman'ın Susannah'ından çok daha fazla zevk aldım.

ertwa

Bu kitabın üst düzey konseptini diğer hikayeler ve filmlerdeki imalardan biliyordum, ama orijinal romanı asla okumamıştım. Beklediğimden biraz farklıydı. Yazma stili çok erişilebilir ve akıcıdır, aynı zamanda çok canlı ve ayrıntılı açıklamaların yanı sıra bazı derinlemesine bilimsel ve ahlaki tartışmalarla dolu. İlk birkaç sayfa biraz yavaştı, ancak burada ve orada bir paragraf hariç, kitabın geri kalanı uçtu ve beni çok tuttu. Hikaye, denizdeki bazı felaketlerden sonra bir süre adada mahsur kalan bir anlatıcı açısından yazılı bir rapor olarak sunulmaktadır. Anlatıcı, çok analitik ve derinlemesine yorumlar sağlayan bilimsel bir arka plana sahiptir. Gerçek spoiler eklemeden özet şudur: Doktor Moreau, uygulamaları için Londra'dan kovulduktan sonra, pasifik aşırı çirkin deneylerde bir adada yaşıyor. Anlatıcımız Pendrick, adayı ne tamamen insan ne de tamamen hayvanlarla dolu yaratıklarla dolu buluyor ... sapmalar ... kısmen insan ve kısmen hayvanlar ... neredeyse burnu burunlu bir adamın yüzü ve dudaklar, sivri tüylü kulaklar, uzatılmış gövde ve normal bacaklardan daha kısa, vb., vb., vb. Hikayeyi çok sevdim ve kendimi komplo ve kavramların içinde buldum. Kitabın sonuna kadar benim tek şikayet tüm çok hızlı bir şekilde sona erdi oldu. 50-100 sayfa daha isterdim. Yine de, düşünmenizi bırakmak için çok fazla buluşma içeren sıkı bir şekilde dokunmuş bir masal. Wells, bu bilim kurgu öyküsü aracılığıyla gününün bazı sosyal kaygılarını ele alan düşünceli bir anlatı sunuyor. Tarihin bu noktasında (1800'lerin sonu), bunların hepsi kurgu olarak görülüyordu, ancak insanların tıp camiasındaki deneylerden duyduğu korkulara dayanıyordu. Kitaptan 30-50 yıl sonra Naziler, Holokost sırasında benzer "bilimsel" deneyler gerçekleştirdiler (aynı sonuçlarla değil, toplumda benzer bir dehşetle). Kitabın bitirme şeklini gerçekten çok beğendim. Son birkaç sayfada, anlatıcımızın şahit olduğu her şeyi sıralamaya çalıştığını ve onunla yüzleştiğini görüyoruz. Wells'in insanlarda “insanlığı” tanımaya ve “insan” ile “hayvan” ı ayırt etmeye çalışırken gösterdiği yoldan gerçekten keyif aldım. Harika bir okuma. ***** 4.5 yıldız (5 üzerinden)

ertwa

... ama sonra kendimi dolandırıldım. Git Oprah!