#

mashakeryan

Masha itibaren Roneam, Kamboçya itibaren Roneam, Kamboçya

Okuyucu Masha itibaren Roneam, Kamboçya

Masha itibaren Roneam, Kamboçya

mashakeryan

Bir süredir tamamen fantazi hakkında çok utangaç oldum, ama bu beni gerçekten kazandı. Yazma yetenekli, ancak her lanet olası şeyin çiçek açıklamaları ile tipik tarz saçmalığına aşırı derecede düşkün olmadan özellikle şık değil. Birisi ilk başta kafa karıştırıcı olursa, hikaye ilginç. Karakterler büyük ölçüde iyi huylu ve kitap bitmeden önce ilginç olması için yeterli zaman verilir. Referans olarak, bunu, fantastik unsurların olduğu kadar, A Buz Şarkısı ve Ateş'in karşıt sonuna koyardım. Bu seri, tropiklerin çoğunu siyasal entrika ve grinin her tonundaki karakterlerin lehine savurduğunda, Ay Bahçeleri, tanrıları, şeytanları, yeryüzünü yırtmaya yetecek kadar büyüyü, ölümü ve yeniden doğuşu ve her birini içeren durmak bilmeyen bir eylemdir. karakter, herkesin sorun çıkarmasını beklediğinden daha güçlü olması. Eğlenceli ve eğlencenin yanı sıra ondan gerçekten hiçbir şey alamayacak kadar değersiz.

mashakeryan

Zimbabwe'nin Robert Mugabe'nin açık ve uzun diktatörlüğü altındaki yıkımına devam eden yorucu, depresif ve tahmin edilebilir kişisel hatıraları. Zimbabwe, normallik semblanlarının (ücretsiz bir basın, bağımsız kurumlar, sözde alternatif siyasi partiler ve seçimler), Mugabe ve ZANU-PF partisinin açıkça kaybedilen 2008 seçimlerine kadar "hoşgörüldüğünden" çoğu Afrika ülkesinden biraz farklı. Demokratik Değişim Hareketi. 28 yıl sonra Mugabe'nin istifa edeceğini söyleyen hiç kimse bunu düşünmedi ve bu güne kadar iktidarda kaldı (yaklaşık 90'da). Üzgün, moral bozucu, ancak MDC aktivistleri ve adayları tarafından büyük cesaret hikayeleriyle. Gerçek kaybedenler, bu zorbaların kalan yıllarını beklemek zorunda olan Zimbabwe halkıdır.

mashakeryan

Bu kitabı kesinlikle çok sevdim. Benim favorilerimden biri. İnsan doğası ve başkalarına karşı sahip olduğumuz sorumluluklar hakkında çok şey öğrendim.

mashakeryan

An amazing book, but be very careful if you adore Jane Eyre——you will never feel the same way about Jane or Rochester again. The book is pretty good in its own right: a beautiful sense of place, interesting narrative style, but it's the way it completely recasts Jane Eyre that makes this a must-read for Brit lit lovers. And somehow it feels very honest too. I read this and then instantly grabbed Jane Eyre to read Rochester's description of his early married life, and it made me sick! Why was I so caught up in the romance between Rochester and Jane that I never questioned some of the statements he makes? Not that Rochester is some kind of brutish man in desperate need of a feminist critique, but Rhys does sort of put things in perspective, raises a few questions... A really interesting read

mashakeryan

Another Agent Pendergast book. I can't be sure, but I think I thought the first two were 5 stars and the last one a 4.