#

jamesamarrow

James Marrow Marrow itibaren Kınık, 07970 Kınık Belediyesi/Kaş/Antalya, Türkiye itibaren Kınık, 07970 Kınık Belediyesi/Kaş/Antalya, Türkiye

Okuyucu James Marrow Marrow itibaren Kınık, 07970 Kınık Belediyesi/Kaş/Antalya, Türkiye

James Marrow Marrow itibaren Kınık, 07970 Kınık Belediyesi/Kaş/Antalya, Türkiye

jamesamarrow

Eğlencede olan herkes için olmalı. Donald Bogle, Afrikalı Amerikalıların stereotiplerine bir Ulusun Doğuşundan günümüze kadar bir bakış sunan bir film tarihçisi. Bu bir zorunluluktur var! Ben her zaman bu kitaptan bahsediyorum ve alıntı yapıyorum!

jamesamarrow

Bazı ilginç var. kışkırtıcı fikirler, ancak etrafında dolaşmak ve yoldan çıkar. Yine de, bu kitabın sunduğu şeyin özünü iskonto etmem.

jamesamarrow

Bu kitabın baskısı tükendi sanırım (1970'lerden babamın aldığı bir kopyasını aldım) ve daha önce veya o zamandan beri hiç böyle bir şey görmedim. Gelecekte tasawwuf fikrini keşfetmek için kurgusal bir anlatı kullanan İslam'a (aslında Dr. Umar Faruk'un çağdaşı) dönüşen Ian Dallas tarafından yazılmıştır. Ana karakter gerçeği arayışına dayanıyor ve kendisini Tasavvuf yoluna sürüklüyor. Tasavvufla uğraştığından ve aslında bir Müslüman tarafından yazıldığından beri bir romanla hiç karşılaşmadım ...

jamesamarrow

çok havalı!

jamesamarrow

FELA, aslen 1982'de yayınlanan Nijeryalı müzisyen ve politik aktivist Fela Kuti'nin biyografisidir. Genel olarak, biyografi görüşmelerden kopyalandığının işareti olan ilk kişide ilerler. Moore'un biyografisi Fela'nın müziğinden çok fazla söz etmiyor, bunun yerine Fela'nın yaşamı ve zamanları, özellikle Nijerya'nın askeri rejimi ile olan sayısız çalışması. Biçimlendirici yıllarının, İngiltere'deki ilk çalışmalarının, 1960'ların sonlarının ve her şeyi değiştiren Amerika Birleşik Devletleri'ne yaptığı gezinin iyi bir kapsamı var. "Yetkili biyografi" terimi, rahatsız edici ve riskli ayrıntıların kalmamasını beklemeye yol açabilir, ancak Fela o kadar müstehcendi ki Moore'un kadınlarla ilişkilerini derinlemesine örtmeleri konusunda ısrar etti. Şarkıcı, özgür sevgiye inanıyordu ve onun bileşiğine gelen, genellikle günde bir kaç kadına eşlik eden herhangi bir grubunu yatacaktı. Birkaç yıl önce, Fela, entourage'sının 27 kadın üyesine rezil bir şekilde evlenmişti ve Moore'u şimdi yanında kalan 15 "kraliçe" ile röportaj yapmaya davet etti. Fela'nın kısıtlama ve hayal kırıklığı eksikliği korkutucu olsa da, ebeveynlerinin onaylamaması, polis ve askerler tarafından dövülmeleri ve hapis cezası almasıyla, erkekleriyle birlikte kalan bu kadınların azimliğine saygı duyulması gerekiyor. 1982 metni değişmeden kaldı, ancak Moore 1980'lerde ve 1990'larda Fela'nın bozulmasını tanımlayan keskin bir epilog ekledi. İlk olarak, Fela giderek daha fazla paranoyak oldu, ruhların onunla konuştuğuna ve yakın arkadaşların onu almak için CIA ajanları olduğuna inanıyordu. Uzun süredir ortaklarından bazıları onu bu noktada terk etti ve müzisyeni acı çekti, ancak ironik bir şekilde bu uluslararası müzik etiketlerinin en çok talep ettiği andı. Ardından, çok sayıda hapis, Sani Abacha ve AIDS rejimi, son yıllarda onu susturmayı başardı. Bir Fela diskografisini derlerken ve eleştirel yorumları okurken, son kariyerinin belirsizliğinden şaşırmıştım ve Moore'un biyografisi, Fela'nın Yetmişlerinin başarılarının neden çıktılarının çekirdeğini oluşturduğunu açıklıyor. Sonuçta, bir Fela Kuti hayranı olarak Moore'un biyografisini bilgilendirici ve eğlenceli buldum. Fela'nın müziği hakkında daha fazla tartışmayı kullanabilirdi (burada grup üyeleriyle ya da üslupsal evrimi ile ilişkisi hakkında hiçbir şey yoktu), ama yine de kesinlikle faydalıydı.

jamesamarrow

BREATHE, yazar Donna Alward, Anna Morelli'nin büyüleyici hikayesi ve kocası öldükten sonra ne yaptığını anlatıyor. Ne de olsa şimdi iki küçük çocuğu var. Onları Jace Willow’un bağına götürmek iyi olacak mı? Fakat Jace, çocukluğundaki müttefiki ve evet, hayatında yaptığı en büyük hata. Kendisine, yeniden toplanıp geleceğe tekrar bakabilinceye kadar saklanacağını söyledi. Jace'nin Anna ile büyük sorunları vardı ve onu kapının önünde bulduğu için mutlu değil. İki küçük çocukla beraber, onları gönderemez, değil mi? İlerlemeden önce, geçmişle yüzleşmeli ve duyguları çözmelidirler. Donna Alward, bu hikayeyi anlatırken ticari markaya hassasiyet, sıcaklık ve hassasiyet getiriyor. Sorunların nasıl çözüleceği ve bu iki karakteri bir araya getirdikten sonra mutlu olmaları için nasıl bir araya geleceği konusunda ciddi şüphelerim vardı, ama hoş bir şekilde şaşırdım. Donna Alward, okuyucunun kıkırdamasına ve bir iki gözyaşı silmesinin yanı sıra okuyucunun kıkırdamasına neden olacak güçlü sırlar, yeni başlangıçlar, kurtuluş ve umut dolu büyüleyici bir hikaye yazdı. Geçmişi salıverme ve günü yakalama hakkında keskin bir hikaye olan BREATHE, Donna Alward'ın birinci sınıf bir kaleci!

jamesamarrow

The only reason this one didn't get 5 stars (like the rest of the HP books) is that I felt so unsatisfied when I finished it. Come on, book 7!