#

mahmoud59986

Mahmoud Abdo Abdo itibaren İkizce Mahallesi, İkizce Mahallesi, 06830 Gölbaşı/Ankara, Türkiye itibaren İkizce Mahallesi, İkizce Mahallesi, 06830 Gölbaşı/Ankara, Türkiye

Okuyucu Mahmoud Abdo Abdo itibaren İkizce Mahallesi, İkizce Mahallesi, 06830 Gölbaşı/Ankara, Türkiye

Mahmoud Abdo Abdo itibaren İkizce Mahallesi, İkizce Mahallesi, 06830 Gölbaşı/Ankara, Türkiye

mahmoud59986

Çoğu insan Hayao Miyazaki'nin "Howl's Moving Castle" adlı animasyon versiyonunu biliyordur. En sevdiğim Miyazaki filmlerinden biri ve orjinal hikayesini Diana Wynne Jones tarafından uzun zamandır okumak istiyordum. Mart ayında öldüğünü duyduğumda, kitabı okuma listemin en üstüne taşıdım. Miyazaki'nin kaynak bir hikaye alıp ekran için yeniden yazmayı sevdiğini her zaman duymuştum, ancak yaptığı değişikliklerin boyutunu asla düşünmedim. Bayan Jones'un orijinal versiyonunu okumak garipti, animasyonlu versiyonun tüm unsurları orada, karakterler, yerler, sihir, ama benzerlik hikayelerin başladığı yerde biter. Filmi hala seviyorum ama kitabı da seviyorum. Bayan Jones, daha geniş ve biraz daha koyu bir hikaye anlatıyor. Filme hiç yapmayan öğeler var (kara kapının ardındaki versiyonu oldukça şaşırtıcıydı!) Ve birçok karakter tamamen farklı roller dolduruyor. Filmden kitaplara görüntü atmaya çalışmaktan vazgeçmem biraz zaman aldı, ancak bir kez yaptım, bu gerçekten eğlenceli bir okuma oldu. Bu kitapta işte farklı bir yaratıcılık var, animasyon filmi olarak tamamen farklı ama aynı derecede eğlenceli bir şey. Filmi seviyorsan, şoka hazır ol. Filmi görmediyseniz, her ikisini de deneyimlemek için zaman ayırmaya değer olmasının kitaptan yeterince farklı olduğunu unutmayın. Her iki durumda da, "Howl's Moving Castle" ın tadını çıkaracağınızı düşünüyorum.

mahmoud59986

Bir Din profesörü tarafından bana önerildi ve verildi, modern Hıristiyanlığın tam incelemesiyle ilgilenen herkes için ilgili eleştiriler, sorular ve içgörü dolu olan fantastik bir okuma.

mahmoud59986

Bu benim en sevdiğim fantezi rpg ayarının en sevdiğim baskısı. Bu, 2. ve 3. baskının çeşitli yönlerini karıştırır ve mekaniği tek bir aksiyon rulosuna dönüştürür. Birbirini takip eden yayınların D20 kural setiyle devam etmesi çok kötü. Talislanta, eşsiz bir tarihe, eşsiz ırklara ve eşsiz toplumlara sahip zengin bir dünyadır, ancak erişilemez olmak için tanıdık olmaktan çok uzak durmayı başarır. Shooting Iron Press tarafından ortaya konulan dördüncü baskı, çok sayıda bilgiyi (çok sayıda Bard Games & The Wizards of the Coast kitaplarından çıkarıldı) tek bir cihaza topluyor ve buna karşı katılabileceğim tek eleştiri, ağır kullanımın sonunda kırılacağı bu kitabın omurgası. Neyse ki benim için iki kopyam var.

mahmoud59986

Olgu ve bilim kurgu inanılmaz bir kombinasyonu. Kesin bir okuma.

mahmoud59986

İyi değersiz eğlence!

mahmoud59986

I just finished this book-- It took me a month to read, but Ithink that's becasue I really let this book penetrate my sensibilities, impressions, biases and feminisms. This is the second book I've read by the author and had it been the first, I dont think i would have appreciated Beirut Blues as much. This book is not so subtle. The characters are fierce. The writing poetic and personal. I assume someone would make a film out of it, and that would be a terrible thing. As each woman has a section and we're introduced to each one independently, although their lives interact deeply or superficially-- they struggle for autonomy in the same landscape. Some women over come it, resist it and defy it. Others welcome it while another stagnates until she disappears. A vivid and compelling story.

mahmoud59986

Quando Jack Torrance, a sua mulher Wendy e o filho Danny chegam ao Overlook, um hotel nas montanhas do Colorado, que no Inverno fica completamente isolado pela neve, para que Jack assuma o cargo de zelador de Inverno, apenas o pequeno Danny, portador de uma espécie de luz interior, consegue perceber estranhos fenómenos e ver coisas que a maioria das pessoas não pode ver, mas à medida que vão permanecendo no estranho local começam a acontecer coisas casa vez mais estranhas e torna-se impossível para toda a família ignorá-las. Simplesmente adorei este livro! O autor tem uma imaginação extraordinariamente bizarra e muitas das situações são absolutamente aterradoras. As personagens estão muito bem caracterizadas psicologicamente e a forma como o autor nos “mostra” os pensamentos das personagens é muito boa.