#

ist-ny

Berna Parlak Parlak itibaren Guavate, Cayey, Porto Riko itibaren Guavate, Cayey, Porto Riko

Okuyucu Berna Parlak Parlak itibaren Guavate, Cayey, Porto Riko

Berna Parlak Parlak itibaren Guavate, Cayey, Porto Riko

ist-ny

Daha önce bu kitabı okuyan kişinin benim olduğuma inanamıyorum, o günleri gerçekten özlüyorum!

ist-ny

Holly Springs'e ev, beni Tim Tim'in hoş dünyasına geri getirdi. Kabul edeyim: Diğer eleştirmenlerden bazıları, sarkan tüm sarkanlara rağmen mükemmel bir küçük son diktiğine dair eleştirilerinde haklıydı. Muhtemelen biraz fazla mükemmeldi, sonsuza dek çok mutluydu, ama yine de çok sevdim.

ist-ny

BOŞ

ist-ny

Sanırım biraz daha bekliyordum. İyi bir tavsiye aldım.

ist-ny

Bu, Maisie Dobbs'ın gizem serisindeki sonuncusudur. Bu diziden gerçekten zevk alıyorum ve daha da iyiye gidiyorlar. Birinci Dünya Savaşı'ndan hemen sonra İngiltere'ye yerleştirilmişler ve yetenekleri ve bazı ilginç karakterlerin tesadüfi rehberliklerinden dolayı sınıf merdivenini yukarı çeken alt sınıf bir genç kadın olan Maisie Dobbs bulunuyor. Düzenli gizem türünde ilginç bir dönüş yapan bir Psikolog / Özel Araştırmacı. Cesaretini, becerikliliğini ve zekâsını kendimden gerçekten sevdiğimi fark ettim. Her yeni kitabı dört gözle bekliyorum. Bu seriye girmek istiyorsanız, ilk olarak Maisie'nin kim olduğunu öğrenmek için ilk kitabı ("Maisie Dobbs") okumalısınız. Gizemlerden hoşlanmasan bile bu kitabı (şimdiye kadar ~ 6) şiddetle tavsiye ediyorum. Tarihsel detay, "Yukarı, Aşağı" yönü ve ilginç ana karakteri gibi gerçekten ilginç.

ist-ny

Arsa ilginçti ve sonuna kadar ilgimi korudu. Habercisi gerçekten çok ince idi; Erken düşündüğümü hatırlıyorum: “Ah, Gizemli Grubun arsa için merkezi olan bu Gizemli Oluşu çözen şey olacağı bir şey olacak” ve sonra da Gizemli Grubu tamamen unutarak ve hikayenin hikayesine kadar devam edeceğini unutmadan ... dah! - Gizemli Grup tekrar açılır ve aslında, Gizemli Olanları kısmen açıklar. Diğer şeylerle karşılaştırmaya devam ettim (çoğunlukla LOTR ve Yıldız Geçidi), ancak karşılaştırmalar “bu adamın bölüm 34'ü nasıl parçaladığına bak!” Yerine değil, “bu tür şeyleri yaptıkları gibi bir bölüm 34 gibi” idi. ama tam olarak değil. ”Oh, peki arsa hakkında bilgi mi istiyorsunuz? Tamam, işte geliyor. Elantris oldukça normal bir dünyanın ortasında büyülü bir şehir. Elantris'te yaşayan insanlar süper insandır; normal insanlardan daha akıllı, daha güçlü ve daha hızlıdırlar ve beyaz saçlı ve ışıldayan tenli olarak da farklı görünürler. Fakat Elantrians aslen düzenli insanlardı. Genellikle kişi uykudayken, “Sheod” denilen ani bir işlemle uyarılmadan grev yapan Elantrians'a dönüştürülür. Elantris uzun zamandır büyülü şehir işini yapıyordu, sonra aniden şehir büyülü olmayı bıraktı. Elantrians sakatlandı, eski benliklerinin gölgesi olan acı ile sarılmış varlıklar oldu. Ve etrafındaki tüm topraklar kaosa düştü. On yıl sonra, insanlar hala değişime uğruyor, ama bu bir lütuftan ziyade korkunç bir lanet. Ve Arelon ülkesinin sevilen taç prensi başına geldiğinde, hikaye başlıyor. Romanın birçok etkileyici bölümü var. Bir gizem var (Elantris neden birden bire bu kadar harika olmayı bıraktı?) Ve Arelon ülkesinde siyasi entrikalar, herkesi dönüştürmeye çalışan bazı dindar isimler ve bir miktar romantizmi attılar. Ama tutmak zor değil. Her şey yolunda oldukça düzgün bir şekilde bağlanır ve Deus Ex Machina'da daha küçük hikayelerde bu kadar yaygın değildir. Sevmediğim kitap hakkında bir yönü dillerdi. Sanderson, yerler, insanlar ve sihirbazlar için birçok ilginç isim buldu, ancak birçoğu son derece benzerdir ve özellikle daha küçük karakterlerle karıştırılması kolaydır. Ama bu gerçekten yapabileceğim tek eleştiri. Gönülden Elantris'i tavsiye edebilirim, özellikle fanteziyi seviyorsanız. Bir şans ver!

ist-ny

Şimdiye kadarki favorim!