#

krispyjenkins

Kristy Jenkins Jenkins itibaren Texas itibaren Texas

Okuyucu Kristy Jenkins Jenkins itibaren Texas

Kristy Jenkins Jenkins itibaren Texas

krispyjenkins

Birisinin dostluğunu ifade etmek için harika bir kitap buldum - çok sayıda kopya verdim. Özellikle ölmekte olan bir arkadaşınızla diyalog açmak anlamlı.

krispyjenkins

Büyük ölçüde yağsız. Sanırım havamda değildim. Tüm dönem argolarından bıkmış olan yorumcu ile aynı fikirde.

krispyjenkins

Bir "kolay okuma" yazında, bu kitap bir şey olarak öne çıkıyor. Capitán Alatriste romanları belki de Perez-Reverte'nin diğer çalışmalarından biraz daha az entelektüel olsa da, okuyucuyu onlarla ortalama bir romandan çok daha yüksek bir entelektüel düzlemde onlarla etkileşime girmeye davet ediyorlar. Tüm Perez-Reverte'nin çalışmalarında olduğu gibi, tarihin, İspanya'nın Hollanda'daki savaşlarının ya da Velázquez'in başyapıtı olan "Breda'nın Teslimi" başyapıtı hakkında bilgi sahibi olmadan eser zevklidir. Biri bu konuların her birini bilir, bu iş daha eğlenceli olabilir. Daha fazla bir şey beklememesini bu yazarı henüz keşfetmemiş olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Onu tüm zamanların en sevdiğim yazarların kısa listesine yerleştirdim.

krispyjenkins

ha. iyi, ama biraz hayal kırıklığına uğradım

krispyjenkins

Şimdiye kadar parlak - antropoloji, tıp ve etik ile kesişen bir kavşak.

krispyjenkins

Üç buçuk yıldız. Marley ve Ben'den çok farklı. İlk birkaç bölümden sonra bu kitabı sevmeyeceğime ikna oldum. Yazar, köpeğiyle bu ilk yılın, doğayı farklı bir şekilde görmede bir tür sosyal deney olacağına karar verdi - köpeğinin gözleri ve deneyimleri yoluyla. Ari'yi sürekli olarak "caninaturalist" olarak adlandırıyor ki bu biraz can sıkıcı. Ve evlat, teğetlere gidiyor mu? Ari'den sonra ormanda kovalarken ve bir geyik karkası yediğini keşfedince, bütün bir şarkıdan geçer ve "Hayvanım neden geyik bağırsaklarını yemek ister?" "Bağırsakların hangi kısmı en iyi tadı?" ve hayvan yiyen insanların kısa bir geçmişine, organların insanlarınkine nasıl benzediğine vb. gider. vb. Yolun kenarında ölü bir hayvan bulmak, vücudun çürümesinin altı aşamasının bir tanımına başlar. ulaşım departmanlarına nasıl roadkill ile başa çıktıklarına dair sorular sormaya çağırıyor. Bu teğetlerden bazıları çok ilginç, bazıları ise sadece "Köpeğinizle yürüyüşe çıkmanın tadını çıkar!" Sonuçta, hoşuma gitti ve yazarı biraz sevimli bir karakter buldum.